Newsy

DTM | Eng wygrywa w pierwszym wyścigu na Zolder!

Druga runda DTM, tym razem na Belgijskim Zolder. Tor ten ostatni raz gościł w kalendarzu serii w 2002 roku. Jesteśmy świadkami wielkiego powrotu po 17 latach! Na otwarcie weekendu, Wittmann wystartował z pole position.

W pierwszym zakręcie prowadzenie objął Bruno Spengler. Pierwsza połowa wyścigu dla Kanadyjczyka przebiegała po jego myśli. Za nim podążał Wittmann oraz Rast. Kierowca Audi niestety zmuszony był do wycofania się z rywalizacji po problemach technicznych. Już drugi raz w tym sezonie traci okazję na podium.

Neutralizacja namieszała w stawce. Niestety, strategia pozbawiła Wittmanna oraz Spenglera podium. Wyjazd samochodu bezpieczeństwa oznaczał dla nich utratę wypracowanej przewagi. Dzięki temu wyścig wygrał Philipp Eng, który zaliczył swój pit stop przed żółtą flagą! Do ostatniego okrążenia trwała walka o kolejność niższych stopni podium. Ostatecznie, Eriksson ukończył przed Mullerem.

Top 10 pierwszego wyścigu:
1. Philipp Eng
2. Joel Eriksson
3. Nico Muller
4. Loic Duval
5. Mike Rockenfeller
6. Jamie Green
7. Marco Wittmann
8. Paul di Resta
9. Ferdinand von Habsburg
10. Bruno Spengler

Foto:
dtm.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments