Newsy

DTM | Green wygrywa. Rast mistrzem!

Do drugiego wyścigu na Nurburgringu, z pole position wystartował Jamie Green. Nie utrzymał jednak prowadzenia. Już na prostej startowej, fotel lidera objął Rene Rast!

Niemiec nie był jednak w stanie powtórzyć wczorajszego scenariusza. Niczym cień podążał za nim zdobywca pole position i oczekiwał na błąd lidera. Sytuacja obróciła się po stosunkowo wczesnym pit stopie czołówki. Green zdołał wyprzedzić Rasta i wrócić na prowadzenie.

W końcówce wyścigu, Rast stracił jeszcze jedną lokatę, na rzecz Frijnsa. Holender niemal frunął w ostatnich okrążeniach. Dogonił lidera, lecz brakło czasu, aby objąć prowadzenie.

Najniższy stopień podium nie przeszkodził Rastowi w… zdobyciu drugiego tytułu mistrza DTM! Przed nami już tylko dwa wyścigi na torze Hockenheim. Wtedy też, dowiemy się kto utrzyma podium w klasyfikacji generalnej.

Top 10 niedzielnego wyścigu:
1. Jamie Green
2. Robin Frijns
3. Rene Rast
4. Loic Duval
5. Jonathan Aberdein
6. Nico Muller
7. Mike Rockenfeller
8. Philipp Eng
9. TImo Glock
10. Bruno Spengler

Foto:
twitter.com/ReneRastRacing

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments