DTM | Müller pewnie wygrywa na Spa. Kubica czternasty, po problemach.

Autor:
Data: 01 sierpnia 2020 - 14:46

Kolejna seria w tym roku rozpoczęła swoje zmagania. Mowa o serii DTM, w tym roku wyjątkowo wyczekiwanej przez Polskich kibiców, za sprawą startu Roberta Kubicy. Dla niezaznajomionych z tematem przypomnimy, iż Polak zaliczy pełny sezon za kierownicą klienckiego BMW.
--

Kwalifikacji przed pierwszym wyścigiem padły łupem Robina Frijnsa. Kubica zajął 14. pole startowe. W wyścigu zdecydowanie dominowało Audi. Nico Müller zwyciężył z dużą przewagą, po starcie z drugiego pola. Za jego plecami jednak, trwała zacięta walka o kolejność na podium. Do ostatniego okrążenia bój toczyli Duval oraz Green. Urzędujący mistrz - Rast - musiał pogodzić z piątą pozycją po problemach z oponami. Niemiec zmuszony był do podwójnego pit stopu, po nieoczekiwanie dużej degradacji opon. Robert Kubica po problemach w czasie pit stopu stracił ok. 20 sekund. Ostatecznie ukończył wyścig na 14. lokacie.

Top 10 pierwszego wyścigu:
1. Nico Müller
2. Jamie Green
3. Loic Duval
4. Mike Rockenfeller
5. Rene Rast
6. Philipp Eng
7. Lucas Auer
8. Timo Glock
9. Robin Frijns
10. Jonathan Aberdein

Foto:
dtm.com

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Project CARS 3
28 sierpnia 2020
WRC 9
03 września 2020
RIDE 4
08 październikaa 2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie