Newsy

DTM | Müller pewnie wygrywa na Spa. Kubica czternasty, po problemach.

Kolejna seria w tym roku rozpoczęła swoje zmagania. Mowa o serii DTM, w tym roku wyjątkowo wyczekiwanej przez Polskich kibiców, za sprawą startu Roberta Kubicy. Dla niezaznajomionych z tematem przypomnimy, iż Polak zaliczy pełny sezon za kierownicą klienckiego BMW.

Kwalifikacji przed pierwszym wyścigiem padły łupem Robina Frijnsa. Kubica zajął 14. pole startowe. W wyścigu zdecydowanie dominowało Audi. Nico Müller zwyciężył z dużą przewagą, po starcie z drugiego pola. Za jego plecami jednak, trwała zacięta walka o kolejność na podium. Do ostatniego okrążenia bój toczyli Duval oraz Green. Urzędujący mistrz – Rast – musiał pogodzić z piątą pozycją po problemach z oponami. Niemiec zmuszony był do podwójnego pit stopu, po nieoczekiwanie dużej degradacji opon. Robert Kubica po problemach w czasie pit stopu stracił ok. 20 sekund. Ostatecznie ukończył wyścig na 14. lokacie.

Top 10 pierwszego wyścigu:
1. Nico Müller
2. Jamie Green
3. Loic Duval
4. Mike Rockenfeller
5. Rene Rast
6. Philipp Eng
7. Lucas Auer
8. Timo Glock
9. Robin Frijns
10. Jonathan Aberdein

Foto:
dtm.com

4 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments