Newsy

DTM | Muller wygrywa wyścig po problemach Rasta!

Rozpoczęliśmy weekend DTM na bliskim Polskiej granicy torze Lausitzring. Bez niespodzianki, Rene Rast zajął pole position przed sobotnimi zmaganiami.

Mistrz serii z 2017 roku zaliczył udany start i pewnie przemierzał kolejne okrążenia. Niestety, Lausitzring ponownie okazał się pechowy dla Niemca. 10 minut po starcie, Rast zmuszony został do wycofania się z wyścigu, po problemach technicznych.

Prowadzenie przejął Nico Muller, który dowiózł zwycięctwo do mety, korzystając z pechu lidera klasyfikacji generalnej. Za jego plecami uplasował się Robin Frijns, który połączył dobre tempo ze świetną strategią.

Walka o najniższy stopień podium rozegrała się pomiędzy Rockenfellerem oraz Wittmannem. Kierowca BMW musiał uznać wyższość swojego rywala z Audi.