Newsy

DTM | Podsumowanie weekendu na Lausitzring.

Kolejny weekend DTM odbył się na bliskim Polskiej granicy Lausitzringu. Gdyby nie obecna sytuacja na świecie, najprawdopodobniej trybuny pełne byłyby Polskich flag.

Sobotni wyścig wygrał Müller, wygrywając tym samym trzy pierwsze wyścigi sezonu i umacniając na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Na uwagę zasługuje pierwsze podium BMW w tym sezonie – na drugiej lokacie dojechał Sheldon van der Linde. Robert Kubica, po starcie z ostatniej pozycji, ukończył wyścig na 13. pozycji. Pomimo świetnej strategii, niestety zabrakło nieco tempa Polakowi.

Niedzielny wyścig padł łupem zeszłorocznego mistrza – Rasta. Drugi ukończył, Muller. Szwajcar dysponował świetnym tempem i do ostatnich metrów próbował wyprzedzić lidera. Podium uzupełnił Wittmann w BMW. Kubica dojechał ponownie na 13. pozycji, wykorzystując problemy rywali pod koniec.

Top 10 niedzielnego wyścigu:
1. René Rast
2. Nico Müller
3. Marco Wittmann
4. Robin Frijns
5. Mike Rockenfeller
6. Timo Glock
7. Philipp Eng
8. Loïc Duval
9. Jonathan Aberdein
10. Ferdinand Habsburg

Foto:
dtm.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments