DTM | Rast z kolejnym zwycięstwem. Kubica szesnasty.

Autor:
Data: 22 sierpnia 2020 - 15:28

Drugi weekend na Lausitzringu rozpoczęła deszczowa sobota. Mokre kwalifikacje wygrał lider klasyfikacji generalnej - Nico Müller. Kubica wystartował z 12. pola, po karze dla innych zawodników.
--

Wyścig rozpoczął się na przesychającym torze. Robert Kubica, po słabym starcie, spadł na ostatnią pozycję. Niestety Polak nie był w stanie utrzymać tempa reszty stawki i tracił z każdym okrążeniem.

Müller od startu budował przewagę na resztą stawki, korzystając na walce Frijnsa i Rasta. Szwajcar stracił jednak prowadzenie po zbyt długim zwlekaniu na zmianę opon. Pierwszą lokatę objął Frijns.

W drugiej połowie wyścigu, za plecami lidera rozgrywała się zacięta walka o kolejność na podium pomiędzy Wittmannem oraz Engiem. Skorzystał na niej Rast, który zdołał "wskoczyć" na drugą pozycję, a następnie objąć prowadzenie. W międzyczasie tempo poprawił Müller, odzyskując podium i goniąc czołową dwójkę. Rast zdołał dowieźć zwycięstwo do mety. Jest do druga z rzędu wygrana Niemca.

Top 10 sobotniego wyścigu:
1. René Rast
2. Nico Müller
3. Robin Frijns
4. Timo Glock
5. Marco Wittmann
6. Mike Rockenfeller
7. Loïc Duval
8. Philipp Eng
9. Sheldon Van Der Linde
10. Jamie Green

Foto:
dtm.com

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

RIDE 4
08 październikaa 2020
DIRT 5
06 listopadaa 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie