Newsy

DTM | Rast znów dominuje w Zolder. Kubica na podium!

Przed nami już tylko finałowy weekend na Hockenheimringu. Tymczasem podsumujmy drugi z rządu weekend na Zolder.

Rast ponownie zdominował sobotę

Rast potwierdził swoją doskonałą dyspozycję na belgijskim obiekcie i wystartował z pole position. Na uwagę zasługuje poprawa formy Kubicy, który zajął 12. lokatę na starcie. Dobra strategia przesunęła zawodnika ART BMW w punktowaną dziesiątkę, lecz problemy techniczne wykluczyły z dalszej rywalizacji.

Czołówka stawki stała pod znakiem walki Rasta oraz Frijnsa. W walce o mistrzostwo jest jeszcze Müller, dla którego poprzedni weekend w Zolder był pechowy. Również w tę sobotę musiał minimalizować straty, goniąc czołówkę po słabym starcie. Ostatecznie, Szwajcar finiszował na 6. lokacie.

Rast zgarnął zwycięstwo, przed Frijnsem oraz Habsburgiem, który startował z pierwszego rzędu.

Chaos w niedzielnym wyścigu

Pole position do drugiego wyścigu weekendu zdobył… Ferdinand Habsburg, po raz pierwszy w DTM! Kolejnym, miłym zaskoczeniem było 10. pole startowe Kubicy.

Tuż po starcie byliśmy świadkami wypadku, który zmusił do wycofania się aż czterech zawodników, w tym Frijnsa, dla którego może to oznaczać koniec marzeń o tytule. Na problemach rywali skorzystał Kubica, awansując na 6. pozycję.

Kolejny wypadek wykluczył z rywalizacji kolejnych kierowców. Na półmetku wyścigu w rywalizacji pozostało już tylko 10 kierowców. Aż do pitstopu, na prowadzeniu utrzymywał się Habsburg. Zwycięzcy trzech ostatnich wyścigów, Rastowi, udało się podcięcie i objął prowadzenie.

Bardzo udana strategia Kubicy „rzuciła” Polaka na 4. pozycję. Pozwoliło to kierowcy BMW wyprzedzić Habsburga i… objąć najniższy stopień podium! Rast dowiózł czwarte zwycięstwo z rzędu do mety.

Foto:
dtm.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments