Newsy

DTM | Relacja z weekendu na Nurburgringu.

Jesteśmy już za półmetkiem sezonu i kolejne dwa weekendy będziemy oglądać rywalizację na Niemieckim Nürburgringu. Optymizmem napawa poprawa formy Kubicy.

Müller dominuje w sobotnim wyścigu!

Do sobotniego wyścigu, z pole position wystartował Nico Müller i całkowicie zdominował wyścig, przekraczając linię mety z ponad 10-sekundową przewagą. Za jego plecami trwała zacięta walka Rasta oraz Frijnsa, zakończona spinem Holendra. Skorzystał na tym Wittmann, dowożąc podium dla BMW. Kubica zamknął stawkę, po bardzo słabym tempie na drugim stincie.

Frijns na czele w niedzielnym wyścigu.

Niedzielna część rywalizacji rozpoczęła się, rzecz jasna, od kwalifikacji. W czołówce bez zmian – kolejno Müller, Frijns oraz Rast. Co jednak interesuje Polskich kibiców to bardzo dobry rezultat Kubicy. Polak zakwalifikował się na 9. lokacie. W pierwszym stincie dysponował dobrym tempem, pozwalającym na jazdę w pierwszej dziesiątce.

Na czele wyścigu, Müller potwierdzał swoją świetną dyspozycję i kontrolował stawkę. Sytuacja jednak odwróciła się w drugiej połowie wyścigu, kiedy to na świeżym komplecie opon, prowadzenie objął Frijns. Wczorajszy zwycięzca tracił kolejne pozycje, aby ostatecznie ukończyć tuż za podium.

Po zmianie opon, tempo stracił również Kubica. Na domiar złego, zaliczył wolny pit stop. Ostatecznie, ukończył na 12. lokacie. Zwycięstwo w wyścigu dowiózł Frijns. Podium uzupełnili Rast oraz Rockenfeller.

Foto:
dtm.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments