DTM | Rockenfeller wygrywa walkę strategii!

Autor:
Data: 21 lipca 2019 - 15:10

Drugi wyścig weekendu, z pierwszego rzędu rozpoczął duet Audi, reprezentowany przez Rasta oraz Aberdein'a. Niestety, zawodnik z Południowej Afryki zaliczył kiepski start, spychający go na 8. lokatę.
--

O ile, we wczorajszym wyścigu emocji dodała pogoda, tak dzisiejsza rywalizacja stała pod znakiem strategii. Charakterystyka toru znacznie powiększała zużycie opon. Na półmetku, większość zawodników zdecydowała się na pit stop. Rast utrzymał prowadzenie. Za jego plecami pojawił się Wittmann, zyskując pozycję na rzecz Rockenfellera. Ten nie pozostał dłużny i wkrótce powrócił na drugą lokatę.

W końcówce opony w samochodzie Rasta okazały się zbyt zużyte. Ekipa Audi zmuszona została do wykonania drugiego pit stopu. Zrujnowało to całkowicie strategię Niemca, który wydawało się, zaliczy kolejny, perfekcyjny wyścig.

Ostatnie minuty pokazały, jak duże znaczenie miała odpowiednia strategia na torze Assen. Zawodnicy na nowszych oponach z łatwością wyprzedzali kierowców, którzy zdecydowali się na wcześniejszy pit stop. Zwycięzcą został Mike Rockenfeller! Podium uzupełnili Wittmann oraz Müller.

Top 10 niedzielnego wyścigu:
1. Mike Rockenfeller
2. Marco Wittmann
3. Nico Müller
4. Jonathan Aberdein
5. René Rast
6. Robin Frijns
7. Daniel Juncadella
8. Paul di Resta
9. Jamie Green
10. Pietro Fittipaldi

Foto:
twitter.com/audisport

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie