Dwóch Polaków w Porsche Esports Supercup w iRacing

Autor:
Data: 15 kwietnia 2019 - 15:55

Kamil Franczak i Dawid Nowakowski z polskiego zespołu TRITON Racing występują w zawodach esportowych organizowanych przez Porsche. W ubiegłą sobotę na wirtualnym torze w amerykańskiej Alabamie rozpoczął się sezon składający się z dziesięciu wyścigów. Główną stawką całych mistrzostw są nagrody z łącznej puli o wartości przekraczającej 100’000$.
--

Do Porsche Esports Supercup próbowało dostać się łącznie ponad 2000 osób, które przystąpiły do dziewięciotygodniowych eliminacji. W każdym tygodniu wykorzystano inny tor, który miał sprawdzić umiejętności simracerów za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. W procesie kwalifikacji wyłoniono dwudziestu kierowców, a wśród nich znalazło się dwóch Polaków – Dawid Nowakowski i Kamil Franczak.

Przed zbliżającymi się mistrzostwami optymizmem napawa nie tylko fakt pokonania sporej ilości konkurentów. Dobra forma pokazana w każdym z wyścigów kwalifikacyjnych również daje nadzieję, że Polacy nie zostaną jedynie statystami, lecz odegrają znaczące role w nadchodzącej rywalizacji.

„Samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata to ogromne wyróżnienie i jednocześnie nagroda sama w sobie. Starty w najbardziej prestiżowej lidze simracingowej w historii to definitywnie moje największe osiągnięcie w karierze. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że w kwalifikacjach, gdzie startowało ponad 2000 kierowców, swoją rywalizację zakończyłem na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Aktualnie przygotowujemy się po 5-6 godzin dziennie, trzymając się ściśle ustalonego planu. Z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig sezonu na torze Barber. To będzie dla mnie pierwszy start na tym obiekcie. Zrobię co w mojej mocy, żeby godnie reprezentować TRITON Racing oraz biało-czerwoną flagę, będąc jednym z dwóch polskich kierowców w pucharze. ” - powiedział Dawid Nowakowski przed startem sezonu.

40-stu kierowców w walce o trofeum


Dwudziestka kwalifikantów dołączy do dwudziestu kierowców, którzy mieli zapewniony udział za sukcesy w seriach mistrzowskich iRacing w latach ubiegłych. Za zwycięstwo w całej serii przewidziano 25’000$. Dodatkową atrakcją dla uczestników są nagrody pieniężne za każdą rundę, co gwarantuje emocjonujące ściganie od początku do samego końca.

Zmagania polskich reprezentantów w barwach TRITON Racing będzie można śledzić na żywo dzięki transmisjom na kanałach Twitch oraz YouTube.

Źródło: TRITON Racing

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie