Newsy

Dwóch Polaków w Porsche Esports Supercup w iRacing

Kamil Franczak i Dawid Nowakowski z polskiego zespołu TRITON Racing występują w zawodach esportowych organizowanych przez Porsche. W ubiegłą sobotę na wirtualnym torze w amerykańskiej Alabamie rozpoczął się sezon składający się z dziesięciu wyścigów. Główną stawką całych mistrzostw są nagrody z łącznej puli o wartości przekraczającej 100’000$.

Do Porsche Esports Supercup próbowało dostać się łącznie ponad 2000 osób, które przystąpiły do dziewięciotygodniowych eliminacji. W każdym tygodniu wykorzystano inny tor, który miał sprawdzić umiejętności simracerów za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. W procesie kwalifikacji wyłoniono dwudziestu kierowców, a wśród nich znalazło się dwóch Polaków – Dawid Nowakowski i Kamil Franczak.

Przed zbliżającymi się mistrzostwami optymizmem napawa nie tylko fakt pokonania sporej ilości konkurentów. Dobra forma pokazana w każdym z wyścigów kwalifikacyjnych również daje nadzieję, że Polacy nie zostaną jedynie statystami, lecz odegrają znaczące role w nadchodzącej rywalizacji.

„Samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata to ogromne wyróżnienie i jednocześnie nagroda sama w sobie. Starty w najbardziej prestiżowej lidze simracingowej w historii to definitywnie moje największe osiągnięcie w karierze. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że w kwalifikacjach, gdzie startowało ponad 2000 kierowców, swoją rywalizację zakończyłem na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Aktualnie przygotowujemy się po 5-6 godzin dziennie, trzymając się ściśle ustalonego planu. Z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig sezonu na torze Barber. To będzie dla mnie pierwszy start na tym obiekcie. Zrobię co w mojej mocy, żeby godnie reprezentować TRITON Racing oraz biało-czerwoną flagę, będąc jednym z dwóch polskich kierowców w pucharze. ” – powiedział Dawid Nowakowski przed startem sezonu.

40-stu kierowców w walce o trofeum

Dwudziestka kwalifikantów dołączy do dwudziestu kierowców, którzy mieli zapewniony udział za sukcesy w seriach mistrzowskich iRacing w latach ubiegłych. Za zwycięstwo w całej serii przewidziano 25’000$. Dodatkową atrakcją dla uczestników są nagrody pieniężne za każdą rundę, co gwarantuje emocjonujące ściganie od początku do samego końca.

Zmagania polskich reprezentantów w barwach TRITON Racing będzie można śledzić na żywo dzięki transmisjom na kanałach Twitch oraz YouTube.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments