Newsy

Dziś europejska premiera PlayStation 5

Dziś ma miejsce nieco opóźniona, europejska premiera nowej generacji konsol od Sony. 12 listopada PlayStation 5 zadebiutowało bowiem w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii i Korei Południowej, a teraz przyszła pora na kolejne rynki.

PlayStation 5 dostępne jest w dwóch wersjach: w wersji Standard, która dysponuje napędem Blu-ray oraz w wersji Digital, czyli bez napędu. Wersje oczywiście różnią się ceną i tak – za pierwszą należy zapłacić 2299 złotych, a drugą 1849 złotych.

Sony świętuje

Sony świętuje początek nowej nowej generacji konsol poprzez rozświetlanie charakterystycznych budynków w dobrze znanych miejscach z 25 regionów na całym świecie różnorodnymi grafikami związanymi z PlayStation. Miasta takie jak Tokio, Nowy Jork, Auckland, Toronto, Seul i Meksyk już są ozdobione, a dziś dołączyły do nich m.in. miasta Europy, w tym Warszawa.

Jakie gry wyścigowe na premierę?

Niestety fani gier wyścigowych nie będą usatysfakcjonowani premierowymi tytułami. Pojawia się oczywiście sporo znanych marek gier na start nowej generacji, jednak brak wśród nich ścigałek. Dopiero w pierwszej połowie 2021 roku ma zadebiutować Gran Turismo 7. Do tego czasu pozostaje nam zadowolić się grami z poprzedniej generacji, z których część otrzymała już odpowiednie aktualizacje pod nowy sprzęt, ulepszające m.in. grafikę.

A Wy jak zapatrujecie się na premierę nowego PlayStation? Macie już zamówiony egzemplarz? A może już stoi u Was w domu? Dajcie znać w komentarzach.

4.5 2 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments