Recenzja F1 2019

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Adam Jabłoński aka Jablonson
Data: 13 sierpnia 2019

Wyścig jest wisienką na torcie w kontekście weekendu wyścigowego


W Formule 1 każdy wyścig jest poprzedzony kwalifikacjami i aż trzema treningami. Treningi składają się z serii programów, które należy wykonać, aby podnieść swoje umiejętności, a także przygotować się do wyścigu. Dla przykładu program aklimatyzacji na torze polega na przejechaniu okrążenia wykorzystując optymalny tor jazdy podczas pokonywania zakrętów. Program strategii wyścigu doprecyzowuje szacunkowe wartości pełnego zapotrzebowania na paliwo oraz stopień zużycia opon na cały wyścig. Programów jest oczywiście więcej i warto je wykonywać, bo oprócz generowania punktów do rozwijania zespołu, przede wszystkim służą do nauki konkretnego toru, techniki jazdy i poznania limitów naszego bolidu. Jeśli czujemy się pewni na torze to treningi można pominąć i przejść od razu do kwalifikacji. Podczas sesji kwalifikacyjnej dostajemy najszybszą mieszankę opon i niewielka ilość paliwa w baku, a wydajność silników jest ustawiona na pełną moc. W takiej konfiguracji bolid prowadzi się doskonale, niczym przyklejony do asfaltu, aż prowokuję do jeszcze szybszej jazdy i podejmowania ryzyka z prędkością na zakrętach. Najszybszy czas okrążenia podczas kwalifikacji nie tylko ustawia nas na linii startowej, ale także pozwala ocenić nasze umiejętności na tle pozostałych kierowców. Należy tylko pamiętać, że w F1 pół sekundy to bardzo dużo.

Walka z SI jest tu naprawdę wymagająca


Poziom trudności w grze można dokładnie dostosować poprzez suwak wartości od 0 do 110, osobiście zacząłem od poziomu 60, czyli można powiedzieć poziomu średniego, który na początku już jest dość wymagający. Jeżdżąc w zespole Renault zajmuję 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to delikatnie powyżej oczekiwań zespołu, lepiej od Daniela Riccardo, który jest moim partnerem w zespole, ale mimo wszystko nie udało mi się jeszcze stanąć na podium. Jazda z SI bardzo mi się podoba, przeciwnicy starają się jechać czysto, potrafią agresywnie zaatakować i wyprzedzić, ale wiedzą również, kiedy należy ustąpić i oddać pozycję. Ścigając się z komputerem bez względu o którą pozycję należy się spodziewać walki i emocji.

Ściganie z komputerem można traktować jako trening przed wyścigami online


Tryby online są dobrze zaprojektowane, podzielone na lobby rankingowe, nierankingowe, ligi społecznościowe i eventy esportowe. W zależności od poziomu umiejętności można znaleźć przeciwników na swoim poziomie. To co jest z mojego punktu widzenia najważniejsze to grając na konsoli Xbox One w publicznych lobby nie spotkałem graczy celowo utrudniających i przeszkadzających w rozgrywce.

F1 2019 to nie tylko gra wyścigowa, ale także e-sport


Oprócz trybów gry, w menu głównym znajdują się również ciekawe funkcjonalności jak np. kalendarz wyścigów ligowych, czy centrum e-sportowe zawierające newsy z e-sportowej sceny F1 series 2019. Jest zakładka dotycząca transmisji z wyścigów czy zapisanych powtórek, dzięki czemu gra może również służyć jako aplikacja do śledzenia i oglądania zmagań online.

Gra F1 2019 pomogła mi zrozumieć Formułe 1, ten sport jest fascynujący


Codemasters stworzyło świetną grę, dopracowaną, przemyślaną i przystępną dla każdego. Dobór asyst i poziomu trudności kreuję szerokie obliczę gry. F1 2019 może być przyjemną grą wyścigową, a równie dobrze może stanowić duże wyzwanie dla fanów realizmu stając się wymagającą produkcją typu simcade. Szkoda tylko, że nie ma opcji włączenia pełnoprawnej symulacji, ale miejmy nadzieję, że w tym kierunku będzie się rozwijała seria. Na postawione pytanie czy warto zagrać w F1 2019 nie będąc fanem F1 odpowiedź jest jednoznaczna: koniecznie! W dodatku istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra zainteresuję was prawdziwymi wyścigami Formuły 1.


Plusy


• Bardzo dobrze poprowadzona kariera
• Świetny model jazdy
• Wymagające SI
• Wszechobecna otoczka F1
• Piękna oprawa audiowizualna
• System FFB

Minusy


• Sporadyczne stłuczki i głupie zachowania SI
• Drobne błędy
• W dalszym ciągu nie jest to pełnoprawny symulator

Poprzednia strona << 1  2  3  

Ocena gry:
95 km/h

Ocena recenzji

 9.0 - 1 głos
     Jak oceniasz ten artykuł?

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie