Recenzja F1 2019

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Adam Jabłoński aka Jablonson
Data: 13 sierpnia 2019

F1 2019 to tytuł obowiązkowy dla każdego fana Formuły 1, dlatego pytanie, które warto zadać to czy warto w tę grę zagrać, jeśli nie jest się fanem Formuły 1?

Uczciwie się przyznaję, że nigdy nie rozumiałem fenomenu Formuły 1. F1 zawsze kojarzyła mi się z nudnymi wyścigami, gdzie przez ok. 50 okrążeń obserwujemy jeżdżące w kółko bolidy. Podobne odczucia miałem również do gier o tej tematyce, dlatego F1 2019 jest pierwszą grą z serii, w którą miałem okazję zagrać. Interesując się branżą gier wyścigowych wielokrotnie już słyszałem pochlebne opinie o poprzednich odsłonach serii, dlatego w tym roku postanowiłem osobiście sprawdzić czy seria F1 jest naprawdę tak dobra jak się o niej słyszy. Zastanawiałem się również czy jako niedzielny gracz Forzy odnajdę się w realiach królowej motosportu. Zapraszam do recenzji gry z punktu widzenia laika.

W Mercedesie musisz wygrywać, tego od Ciebie oczekuje zespół.


Podstawowy tryb dla pojedynczego gracza to kariera, która sprawnie wprowadza nas w realia F1. W ramach samouczka przejeżdżamy kilka okrążeń podczas wyścigów serii F2, po czym dostajemy propozycję przejścia do wyższej ligi, którą już jest oczywiście F1. W tym miejscu zaczyna się właściwa rozgrywka bowiem musimy wybrać zespół, dla którego chcemy się ścigać. Do wyboru mamy wszystkie aktualnie funkcjonujące ekipy, dlatego nie ma problemu, aby zacząć grę w zespole Ferrari lub Mercedesa. Równie dobrze możemy wskoczyć w bolid Williamsa i próbować sił jako najsłabszy w stawce. Różnice w bolidach są odczuwalne, dlatego wybór zespołu ma ogromny wpływ na wyniki i postępy w karierze. Wybierając ekipę z końca stawki oczekiwania zespołu nie są zbyt wygórowane, natomiast w przypadku wyboru Mercedesa trzeba się liczyć z tym, że zespół oczekuje od nas co najmniej podium w każdym wyścigu.

Tryb Kariery to najlepsza przygoda dla pojedynczego gracza od czasów pierwszego NFS Most Wanted


Trudno oczekiwać od gry wyścigowej czegoś więcej niż dobrych wyścigów, a F1 2019 oferuje znacznie więcej. Kreujemy własnego kierowcę, który ma szanse stać się gwiazdą motorsportu. Od naszych wyników zależy, jak będą o nas mówiły media, a od naszych wypowiedzi w wywiadach jest zależna sympatia publiki. Gra pozwala nam poczuć fantastyczną otoczkę, która towarzyszy Formule 1 podczas weekendów wyścigowych. Dostępne są porównania kierowców w zespole, analizy wyników, a nawet transmisja TV z aktualnej sytuacji na torze. Gra bardzo mocno wciąga nas w swój świat i zachęca do dalszej rozgrywki. Oprócz bycia kierowcą, jesteśmy odpowiedzialni za rozwój w trakcie sezonu, co sprowadza się do zamawiania nowych i ulepszonych części do naszego bolidu, a także zarządzania dostępnymi jednostkami takimi jak silnik czy skrzynia biegów. Wszystkie te elementy się zużywają dlatego należy je kontrolować mając na uwadze, że mamy ich ograniczoną ilość.

Feeling z jazdy to kolejny mocny argument przemawiający za F1 2019


Pierwszy kontakt z grą był dla mnie niesamowity, nie mogłem się oderwać i nie chciałem przestać jeździć. Uśmiech na twarzy z pokonywanych zakrętów to najlepszy wyznacznik dobrej zabawy. Jazda w grze sprawia mnóstwo radości, zwłaszcza gdy jako kontroler używamy kierownicy z dobrym systemem Force Feedback. W moim przypadku gra została przetestowana na kierownicy Thrustmaster TX i jestem bardzo zadowolony z reakcji i zachowania sprzętu na to co się dzieję na ekranie. Mimo, że nigdy nie miałem okazji usiąść za kierownicą bolidu F1 to odczucia z jazdy są dokładnie takie jak sobie wyobrażałem. Bolid prowadzi się jak superszybki gokart, sztywny, zwarty, doskonale pokonujący zakręty, bezpośredni i przy tym wymagający od kierowcy maksymalnego skupienia.

1  2  3  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Automobilista 2
marzec 2020
MotoGP 20
23 kwietnia 2020
SnowRunner
28 kwietnia 2020
Więcej premier

Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie