Recenzja F1 2020

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Jablonson
Data: 17 lipca 2020

INTERFEJS

Na konsolach wreszcie została dodana możliwość personalizacji interfejsu, czyli możliwość rozmieszczenia wszystkich elementów wyświetlanych informacji na ekranie dokładnie tam, gdzie tego oczekuje gracz. Dotychczas rozwiązanie było dostępne tylko na platformie PC. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna funkcjonalność, zwłaszcza dla graczy preferujących widok z kokpitu.

Codemasters słucha graczy i w tym roku dodali lusterko, takie zwykłe które jest widoczne na ekranie. Na forach dużo graczy zwracało uwagę na tę niedogodność, Mimo iż strzałki informujące o położeniu przeciwników działają bardzo dobrze, to jednak dodatkowa wizja na otoczenie jest niezwykle pomocna. Cieszy oko także nowa grafika odnośnie okna pitstopu zaczerpnięta bezpośrednio z transmisji prawdziwej F1.

OGÓLNE

Gracze nieposiadający kierownic także mogą się świetnie bawić, bowiem kontroler w dalszym ciągu jest bardzo szybki. Niektórzy twierdzą, że ma przewagę, ale sytuacja może być analogiczna do odsłony z 2019 roku. Na niektórych torach kontroler będzie szybszy, a na innych kierownica.

Jazda na kontrolerze dostarcza dużo satysfakcji, a w połączeniu z nowym trybem podzielonego ekranu stanowi świetny element zabawy i rywalizacji nie tylko koło w koło, ale także ramię w ramię. Duży plus za ten tryb i za podejście do graczy. Codemasters na pierwszym miejscu stawia fanów i wyjadaczy serii, ale nie zapomina o casualowych graczach.

W okresie gdzie pandemia koronawirusa dotkliwie zaburzyła harmonogram wyścigów F1 w sezonie 2020, jednocześnie otrzymaliśmy najlepszą grę z serii. Usprawnioną, dopracowaną, a także wzbogaconą o nowe elementy. Nie można tu pominąć nowego trybu kariery „My team”, który jest po prostu świetny. Stworzenie własnego zespołu i zarządzanie nim to ogrom frajdy. Skupiamy się na ściganiu w roli kierowcy, a także rozwijaniu zespołu, bolidów i podejmowaniu kluczowych decyzji w roli managera.

Kariera w grze jest także bardzo dobrym przygotowaniem pod wyścigi online. SI sprawia wrażenie prawdziwych graczy, popełniają błędy na torze takie jak zablokowanie kół czy przestrzelenie zakrętu, ale też respektują naszą linie jazdy nie robiąc głupot.

ONLINE

Seria od lat bardzo mocno stawia na rozgrywki sieciowe i nie inaczej jest w tym roku. Możliwości rozgrywek sieciowych pozostały bez zmian, jak również cieszący się popularnością tryb wydarzeń tygodniowych. Składa się on z sesji treningowych i kwalifikacyjnych dostępnych od czwartku do piątku, a w sobotę i niedzielę co godzinę odbywają się wyścigi o długości 25% rzeczywistego dystansu. Tryb ten gwarantuje dobry poziom ścigania jeśli dobrze się zakwalifikujemy, dzięki niemu można zdobywać trofea, punkty czy też przedmioty.

Poprzednia strona << 1  2  3  4  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Project CARS 3
28 sierpnia 2020
WRC 9
03 września 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie