Newsy

F1: GP Europy

Jeszcze nie opadły emocje po ulicznym wyścigu w Monte Carlo, a Formuła 1 nie daje nam zbyt wiele czasu na odpoczynek – już w najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix Europy. Oto co kierowcy teamu BMW.Williams F1 sądzą o świeżo przebudowanym Nürburgringu.

Juan Pablo Montoya:
„Praktycznie na pewno zaskoczy nas pogoda. Mimo tego tor w górach Eifel jest jednym z najbezpieczniejszych w F1. Ostatnie przebudowy toru sprawiły, że stał się on jeszcze bardziej atrakcyjny.”

Okrążenie z Ralfem Schumacherem:
To jeden z moich ulubionych torów, głównie ze względu na różnorodność. Do pierwszego zakrętu, Castrol S, zbliżamy się z prędkością 300 km/h na szóstym biegu. Na końcu prostej hamujemy do 90 km/h. Po tym pierwszym kluczowym miejscu przejeżdżamy przez długi lewy zakręt o 180 stopni w Mercedes Arena, a następnie mamy prawy zakręt o 90 stopni, po czym przyspieszamy do 280 km/h.
Po wyboistym zakręcie Ford, który przejeżdżamy na dwójce z prędkością 110 km/h, zjeżdżamy prostą w dół do zakrętu Dunlop. Dojeżdżamy do strefy hamowania z prędkością ponad 300 km/h. Gwałtownie hamujemy do 90 km/h. Tutaj bardzo istotne jest pojechanie właściwym torem jazdy – chodzi o to, by jak najwcześniej zacząć przyspieszać na wyjściu z nawrotu. Potem podjeżdżamy pod górę przez Audi S do zakrętu Michelin, lewego zakrętu pod kątem 90 stopni, przejeżdżanego na trójce z prędkością 130 km/h. Następny zakręt, Bit, to jeden z najbardziej wymagających na tym torze. Jeśli chcesz osiągnąć dobry czas okrążenia, musisz przejechać tą sekcję bardzo szybko, po czym natychmiast zacząć się rozpędzać, do 280 km/h na końcu długiej prostej przed Bilstein-Bogen. Potem przyspieszamy do 300 km/h przed szykaną Veedol, gdzie hamujemy do 95 km/h. To najlepsze miejsce do wyprzedzania. Przejeżdżamy po „tarce”, by nie stracić za dużo prędkości. To samo na zakręcie Coca-Cola, ostatnim na torze. Przejeżdżamy go z prędkością 110 km/h, po krótkiej prostej, i wyjeżdżamy na prostą startową.

Adres toru:
Nürburgring GmbH
53520 Nürburg/Eifel
Germany
TEL: +49 2691 923060

Informacja turystyczna:
Tourist Office Nürburgring
53520 Nürburg/Eifel
Germany
TEL: +49 2691 30 26 20
FAX: +49 2691 30 26 50

Strona internetowa:
www.nuerburgring.de

Strefa czasowa:
GMT + 01:00h

Materiały prasowe Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments