Newsy

F1: GP USA

Zwyciestwem kierowców Ferrari zakończył się wczorajszy wyścig o GP USA. Michael Schumacher wygrał po raz 8 w tym sezonie, na drugim miejscu na metę przyjechał Rubens Barichello. Na trzecim miejscu wyścig ukonczył Takuma Sato, było to pierwsze w karierze podium dla Japończyka.

W groźnie wyglądającym wypadku uczestniczył Ralf Schumacher. Niemiec nie był w stanie opuść rozbitego bolidu o własnych siłach, bo akcji ekipy medycznej Niemiec został odwieziony do szpitala, jednak – jak się później okazało – nie doznał poważniejszych obrażeń. Jak podaje serwis F1Racing.net pod znakiem zapytania stroi start Ralfa w następnym wyścigu.
Kontrowersyjna wydaja się się decyzja dyrektorów GP USA, którzy pod koniec wyścigu zdyskawalifikowali J-P. Motoyę. Kolumbijczyk tuż przed startem do okrążenia rozgrzewkowego zmienił bolid na T-Car i za to została mu pokazana czarna flaga. W chwili dyskwalifikacji Motoya znajdował sie w czołówce wyścigu.

Wypadek Ralf Schumachera (źródło F1Racing.net):

Do mety dojechało jedynie 8 bolidów. Tuż za podium uplasował się – jedyny kierowca w tym sezonie, który triumfował w wyścigu po za M. Schumacherem – Jarno Trulli. Bardzo dobre piąte miejsce zajął Olivier Panis, był to jego 150 start w Formule 1. Szósta i siódma lokata przypadła dla kierowców drużyny McLaren Mercedes (6. Raikkonen, 7. Coulthard).
8. pozycję, a tym samym jeden punkt wywalczył Zsolt Baumgartner! Jest to pierwszy punkt dla najsłabszego teamu w stawce – Minardi od GP Australii 2002 (Webber zajął wówczas 5. miejsce). Tym samym Węgier zdobył również swoje pierwsze historyczne punktym w karierze startów w F1.

Fernando Alonso (źródło F1Racing.net):

Następny wyścig – GP Francji – 4 lipca.
Relację-skrót z wczorajszego wyścigu będzie można obejrzeć dzisiaj (poniedziałek 21.06) w TV4 o godzinie 21:55. Skrót wyścigu pokaże rówież w środę o 22:00 DSF.