Newsy

F1: GP Wielkiej Brytanii

18 wyścigów w tegorocznym cyklu zmusiło organizatorów do znacznego spiętrzenia ich w czasie. Stąd kolejny już raz w tym sezonie, 2 eliminacje dzieli zaledwie tydzień. Tradycyjnie więc mamy dla Was wypowiedzi kierowców Williamsa, którzy najprawdopodobniej w Anglii…nie wystartują! Młodszy z braci Schumacherów po wypadku w USA nie wsiądzie do bolidu już do końca sezonu, a Juan Pablo Montoya także skarży się na bóle szyi po wypadku jakiego doświadczył przed GP Francji.

Bardzo brytyjski.
Juan Pablo Montoya: “By poprawić nasze bezpieczeństwo, jeden z najstarszych torów F1 wciąż przechodzi modyfikacje. Dla nas, kierowców, bardzo ważny jest profesjonalizm tutejszej obsługi toru. Jedyne, na co można narzekać, to typowa brytyjska pogoda.”

Okrążenie z Ralfem Schumacherem.
“Pierwszy zakręt toru Silverstone to jeden z najlepszych zakrętów Formuły 1: Copse. Wjeżdżamy weń z prędkością 300 km/h na szóstym biegu, po czym hamujemy do 240 km/h, i znów przyspieszamy – przy 300 km/h dojeżdżamy do kolejnego kluczowego miejsca, sekwencji Becketts. Kombinacja prawy-lewy-prawy przejeżdżana jest na czwórce. To prawdziwe wyzwanie, bo można przejechać te zakręty na kilka różnych sposobów.
Przy 250 km/h przejeżdżamy lewy zakręt Chapel i wyjeżdżamy na prostą Hangar – najszybsze miejsce na torze, na szóstce rozpędzamy się do 310 km/h. Przed zakrętem Stowe hamujemy do 145 km/h, po czym znów przyspieszamy, do 280 km/h na szóstce, i znów hamujemy – lewy zakręt Vale trzeba pokonać na dwójce, przy 80 km/h. Tuż za nim jest szeroki prawy zakręt Club, przejeżdżany na czwórce przy 210 km/h. Na prostej rozpędzamy się do 290 km/h, po czym hamujemy przed zakrętem Abbey do 120 km/h – to niezłe miejsce na wyprzedzanie. Po prawym zakręcie Farm przejeżdżamy kolejny prawy zakręt, Bridge, przy 255 km/h na piątym biegu.
Następnie wjeżdżamy na tzw. część stadionową, gdzie znów jest szansa na udane wyprzedzanie – przed lewymi zakrętami Priory i Brooklands, przejeżdżane na dwójce z prędkością 80 km/h. Przez zakręty Luffield i Woodcote wyjeżdżamy na prostą startową na piątce, mając na liczniku 250 km/h.”

Adres toru:
Silverstone Circuits Ltd.
Towcester
Northants NN12 8TN
England
TEL: +44 1327 85 72 71
FAX: +44 1327 85 76 63

Informacja turystyczna:
Northants tourist information centre
St Giles Square
Northamton
England
TEL: +44 1694 622 677

Strona internetowa:
www.silverstone-circuit.co.uk

Strefa czasowa:
GMT +/- 00:00h

Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments