F1 Grand Prix Belgii 2019

Autor: MarK
Data: 06 września 2019

Zupełnie inaczej prezentowało się tempo Alfy Romeo, która w wyścigu znów nie mogła znaleźć prędkości, nawet pomimo świetnych kwalifikacji Raikkonena. Jeszcze gorzej było z Haasem, który z każdym okrążeniem wydawał się tracić tempo względem reszty stawki, która się rozkręcała.

Po raz pierwszy – wreszcie


Tymczasem na przedzie Leclerc robił co mógł, ale wszelkie wyliczenia pokazywały, że Lewis dopadnie go na ostatnim okrążeniu. Tak się nie stało. Hamiltonowi zabrakło być może jednego – dwóch okrążeń by móc skorzystać ze strefy DRS i zaatakować lidera. Charles wykorzystywał przewagę Ferrari na prostych i nie pozwalał zbliżyć się na odległość ataku, ale nie mógł sprostać szybkości Hamiltona w krętych partiach, gdzie jego opony już nie zapewniały odpowiedniej przyczepności.

Leclerc wpadł na metę niecałą sekundę przed Lewisem, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Podium, oprócz Brytyjczyka, uzupełnił jeszcze Bottas, który także wyprzedził Vettela. Na ostatnim okrążeniu awarii uległ jeszcze McLaren Norrisa, zaprzepaszczając jego świetny wynik. Ostatecznie piąty finiszował Albon, zaliczając tym samym swój najlepszy wynik w F1 w debiucie w RBR i przy starcie z końca stawki. Za nim znaleźli się Perez, Kvyat, Hulkenberg, Gasly i Stroll.

Charles Leclerc zwoje pierwsze zwycięstwo, którym nie mógł się w pełni cieszyć, zadedykował oczywiście swojemu tragicznie zmarłemu koledze z F2. Wielu twierdzi, że to pierwsze z wielu zwycięstw jakie odniesie, ale równie wielu widzi w nim człowieka mocno wygaszonego, widocznie doświadczonego przez los i różne straty jakie poniósł w trakcie swojej drogi na szczyt. Z jednymi i drugimi trudno się nie zgodzić.

Do świątyni prędkości


Przed nami teraz wyścig w świątyni Ferrari – Monza. Obserwatorzy prześmiewczo mówią, że czerwoni zbudowali bolid, który miał wygrać bez problemów właśnie tam. Stąd mocny silnik i duże prędkości maksymalne. Czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się już za kilka dni.

Źródło: 4 kółka i nie tylko

Poprzednia strona << 1  2  3  

Wasza ocena relacji

Nie oceniany
     Jak oceniasz tą relację?

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie