F1 Grand Prix Włoch 2019

Autor: MarK
Data: 13 września 2019

To nie będzie łatwe, bo Leclerc rośnie z każdą chwilą. Ostatnimi dwoma zwycięstwami zdjął z siebie ogromną presję i urósł nie tylko w oczach włoskich kibiców oraz sporej części zespołu, urósł przede wszystkim sam przed sobą. Już nie tylko nie boi się pojedynków z zespołowym partnerem i Maxem Verstappenem, których unika większość stawki. Nie boi się już nawet Mercedesa #44 widocznego w lusterku, bo wie, że może go utrzymać za sobą i to przez cały wyścig. To góra pewności siebie, której w tym momencie Vettelowi tak bardzo brakuje.

Kolejna odsłona niebawem

Leclerc swoją „nową odsłoną” udowodnił, że naprawdę może mieć papiery na mistrza. W końcu który mistrz nie był choć trochę bucem, pewnym siebie do granic bezczelności i skrajnie wyrachowanym w tym co robi? Nie żebym to chwalił, wyścigi to wciąż w globalnym ujęciu sport zespołowy, ale gdy sprowadzamy wszystko do tych milisekund na torze, nieraz decydujących o całym wyniku, stają się sportem bardzo indywidualnym. Tym indywidualistą trzeba być. Przykładem niech będzie Bottas, który pomimo (moim zdaniem) sporego talentu, nie ma cech czyniących go poważnym przeciwnikiem na torze i zobaczcie jak często się facetowi obrywa oraz jak wyglądają jego wyniki.

Kolejna odsłona bitwy na nerwy i umiejętności już niebawem w Singapurze. Tam, jak i przez dalszą część sezonu, nikt nie spodziewa się od Ferrari tak dobrych wyników, ale pałeczkę „osobowości stawiającej czoło Hamiltonowi” może znów przejąć Verstappen.

O to chyba wszystkim nam chodziło, prawda? Byśmy mieli wyścigi, gdy na czele jest tyle walki i emocji, że nie ma czasu pokazywać reszty stawki. Wyścigi w których czołowi kierowcy muszą wyciągać 101% z bolidu i z samych siebie.

Szkoda tylko, że walka o tytuł już dawno jest rozstrzygnięta.

Źródło: 4 kółka i nie tylko

Poprzednia strona << 1  2  3  4  

Wasza ocena relacji

 5.5 - 10 głosy
     Jak oceniasz tą relację?

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

F1 2020
10 lipca 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie