Newsy

F430!!!

Tak, tak, Panie i Panowie! Ferrari ujawniło pierwsze informacje na temat modelu F430! Auto należy do nowej generacji pojazdów napędzanych silnikami 8-cylindrowymi. Tradycyjnie, jak u Ferrari, auto przenosi na drogi rozwiązania znane z torów Formuły 1!

A wiec ściągnięto z toru dwie nowinki: elektronicznie sterowany dyferencjał oraz system zintegrowanego zarządzania dynamiką samochodu. Sterowanie dyferencjałem odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na kierownicy. Niestety, firma wzorem z F1 nie ujawniła dalszych informacji.

Za to Ferrari ujawniło szczegóły silnika. A jest to super lekki V8 o pojemności 4.3 l i mocy 490 KM osiąganych przy 8500 obr/min. Osiąga 114 KM z jednego litra pojemności. Na 1 KM przypada tylko 2.8 kg, bo samochód waży 1450 kg. Maksymalny moment obrotowy wynosi 465 Nm.

Trochę o skrzyni biegów – urodzona w Ferrari, po studiach uczestniczyła (i uczestniczy) w F1. Od niedawna zatrudniona w F430. Umożliwia ona zmianę biegów w 0.15 s! To przez nią auto rozpędza się do setki w 4 sekundy! Pojazd może mknąć ponad 315 km/h, a zatrzymają go węglowo-ceramiczne tarcze.

Te zdjęcia to na razie tylko grafiki komputerowe, ale oficjalna premiera nastąpi już we wrześniu, na salonie motoryzacyjnym w Paryżu.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments