Newsy

Fanatec tytularnym sponsorem SRO!

Jedna z największych firm z branży simracingu – Fanatec, stała się tytularnym sponsorem SRO Motorsports Group, która z kolei odpowiada za jedne z największych serii GT. Współpraca tych dwóch marek nie skończy się jednak na logach Fanateca.

Przełom w motorsporcie

Podczas wszystkich pięciu rund GT World Challenge Endurance Cup, a także w czasie 24-godzinnego wyścigu na Spa, odbędą się dodatkowe zawody esportowe na platformie Assetto Corsa Competizione – czyli oficjalnej grze GT World Challenge. Co jednak kluczowe – w zawodach wirtualnych wystartują zawodnicy na co dzień ścigający we wspomnianej już serii, a punkty zdobyte na wirtualnym torze będą liczyły się tak samo, jak punkty zdobyte w „realu”! Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w historii motorsportu.

Fanatec oraz SRO zapowiedzieli również długofalową współpracę. Spodziewać możemy się więc nowych produktów Fanateca, a także jeszcze ciekawszego przenikania się światów wirtualnych z rzeczywistymi. Pierwszy owoc owej współpracy możemy już obserwować – kierownica z nowego BMW M4 GT3, będzie kompatybilna zarówno z bazami Fanateca, jak i… najprawdziwszym samochodem startującym regularnie w GT World Challenge. Aż chce się zacytować: „What a time to be alive!”.

Źródło: forum.fanatec.com

4.7 3 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments