Newsy

Fiat Auto i spółka Chery – współpraca

Fiat Auto i Chery Automobiles ogłosiły dziś podpisanie Listu Intencyjnego, w myśl którego spółka Chery dostarczać będzie do samochodów marki Fiat produkowanych w Chinach i poza Chinami – silniki benzynowe o pojemności 1.6 l i 1.8 l. Obie spółki przewidują roczne dostawy ponad 100.000 silników i zapowiadają podpisanie ostatecznego porozumienia przed końcem tego roku.

Sergio Marchionne, Dyrektor Generalny spółki Fiat oraz Fiat Auto oświadczył: „Porozumienie z Chery da nam możliwość wzbogacenia dotychczasowej gamy produktów obecnych na międzynarodowym rynku. Chery to młoda, nowoczesna firma z solidnym doświadczeniem technicznym. Jestem szczęśliwy, że mogliśmy podjąć kolejne kroki zgodne z naszą strategią. W sojuszu z Chery widzimy możliwość bogatej kooperacji w zakresie dostaw silników oraz skrzyń biegów, a w późniejszym czasie również w innych dziedzinach branży motoryzacyjnej”.

Yin Tongyao, Prezes oraz Dyrektor Generalny spółki Chery Automobiles powiedział: „Fiat to koncern o międzynarodowym zasięgu i bogatej przeszłości. Współpraca Chery z Fiat Auto, będąca wynikiem powierzonego nam zaufania, jest dla nas ważnym posunięciem. Perspektywa wzajemnej współpracy jest bardzo zachęcająca”.

Informacje na temat Chery

Spółka Chery Automobiles Co.Ltd. została założona w roku 1997 w chińskim mieście Wuhu, w prowincji Anhui a specjalizuje się w produkcji samochodów i komponentów samochodowych. Chery dysponuje kompletną gamą produktów a projekty, zrealizowane w centrum badań i rozwoju należącym do spółki, umożliwiły produkcję samochodów, silników, skrzyń biegów oraz innych ważnych komponentów. Aktualnie, roczna zdolność produkcyjna zakładu wynosi prawie 400.000 samochodów i 300.000 skrzyń biegów. W roku 2005 spółka Chery sprzedała 189.100 pojazdów zwiększając sprzedaż o prawie 118%. Na zagraniczne rynki wyeksportowano 18.000 samochodów, co pozwoliło Chery zająć pierwsze miejsce wśród eksporterów produkowanych w Chinach samochodów.
31 listopada 2005 roku do sprzedaży weszły silniki nowej generacji ACTECO, wykorzystujące najnowocześniejszą europejską technologię. Dało to początek pierwszej generacji silników tej chińskiej marki. Obecnie Chery produkuje różnego typu silniki wysokiej jakości o pojemnościach od 0,8 l do 4,0 l. Produkcja obejmuje zarówno silniki rzędowe jak i silniki widlaste, benzynowe oraz diesel.

Turyn, Wuhu, 31 października 2006. Informacja prasowa Fiat Auto Poland.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments