Motoryzacja Newsy

Fiat chwali się nowym, „zielonym” modelem 500

Moda na elektryki w pełni. Producenci pod naporem coraz to ostrzejszych norm spalania uciekają się do innych rodzajów napędów. Z tego względu, w gamie coraz to większej ilości marek dominują hybrydy oraz samochody elektryczne. Niedawno, swój ekologiczny model zaprezentował Fiat.

Bryła samochodu nikogo niezaskoczony. Wciąż, jest to małe auto miejskie, z charakterystyczną linią nadwozia niezmienną od lat. Od poprzednich roczników, 500-tkę odróżnimy po subtelnych detalach. Najbardziej w oczy rzuca się front pojazdy, od teraz sygnowany nazwą modelu.

Producent deklaruje zasięg do 460km w cyklu miejskim i do 320km w cyklu mieszanym. Wydaje się to rozsądną wartością, biorąc pod uwagę gabaryty i miejskie przeznaczenie pojazdu. Cennik nowego, elektrycznego Fiata 500 startuje od 110 tys. zł. W gamie znalazły się modele hatchback, cabrio oraz 3+1, z dodatkowymi drzwiami z tyłu. Po więcej odsyłamy tutaj.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments