Newsy

Ford Fusion sedan

Fusion – sedan Forda, który wstrzeliwuje się do oferty między Focusa, a model 500. Nowy Ford, o średniej jak na amerykański rynek wielkości, przedstawia odmienione zastosowanie koncepcji New Edge Design.

Podobnie jak nowy model Focusa na europejskim rynku, tak i większy, debiutujący krewniak, jest ewolucją teorii
zapoczątkowanej przez Focusa 1. Patrząc na auto, zauważamy przede wszystkim wyraźne i zdecydowane linie. Nie ma tu miejsca dla łuków i zbędnych udziwnień. Notabene, pod tym względem jest on podobny do mniejszego imiennika z Europy.

Wzrok przyciągają odważnie skrojone lampy. Przednie, wieloelementowe i tylne a’la Lexus są wyraźnym ukłonem w kierunku młodszych lub bardziej ekstrawaganckich kierowców. Natomiast wnętrze ma prezentować klasyczne podejście do wygody. Podobnie w większym 'Five Hundred’ (500), pasażerowie mają dysponować więcej niż zadowalającą ilością przestrzeni.

Napęd nowego Forda to do wyboru dwie jednostki: 2.3-litrowy, czterocylindrowy Duratec i 3-litrowy V6. Oba zbudowane w całości z aluminium, wyposażone w i-VCT (zmienną regulację pracy zaworów) oraz kontrolowany elektronicznie pedał gazu. Wszystkie te nowości mają zapewnić ekonomiczność i niskią emisję zanieczyszczeń.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments