Recenzja Ford Off Road

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Tomasz Kacperowski - gameTRANCE.pl
Data: 24 listopada 2008

Gier wideo gdzie tematem przewodnim są wyścigi samochodowe mamy od groma, półki sklepowe uginają się pod ciężarem produktów , a my nie wiemy co wybrać. Niestety ostatnio nielegalne wyścigi oraz zmagania na sportowych torach zdominowały ten gatunek, stare dobre przejażdżki po za miastem odeszły do lamusa. Tym którzy tęsknią za wypadami do lasu, nad wodę, z dala od miejskiego zgiełku został - Ford Off Road – gra o dość głębokich korzeniach, gdyż Off Road to kolejna odsłona znanej serii Ford. Czy deweloperzy nareszcie zaserwowali graczom porządny produkt? O tym przeczytacie poniżej.

Na wstępie trzeba wspomnieć, że jest to produkcja niskobudżetowa, od której nie oczekuje się cudów, ale do której pcha się jak najwięcej, by zdobyć potencjalnego klienta. W grze Ford Off Road mamy możliwość ścigania się samochodami ze stajni tytułowego producenta wraz z marką Land Rover włącznie. Po obejrzeniu krótkiego intro zostajemy wrzuceni do menu głównego, pozostaje nam ustawić sobie atrybuty gry pod nasze gusta i w drogę. Niestety podczas zabawy nie mamy, żadnych ustawień graficznych musimy szukać ich na dysku w folderze z grą, a to rozwiązanie jest bardzo niekorzystne jeżeli chodzi o wygodę. Mało tego, opcji mamy niewiele, w skutek czego gra na małych albo dużych detalach jest praktycznie identyczna, o tym musiałem wspomnieć na początku, bo jest to bardzo dziwne rozwiązanie.

Kiedy przebrniemy już przed uciążliwe menu wspomagane słabym udźwiękowieniem pozostaje nam zdecydować się na tryb zabawy. Wyścig pojedynczy, jest to zwykły rajd bez wyznaczonego celu. Jedziemy losowo wybranym pojazdem na losowych trasach, które wybiera nam komputer. Rozpiętość tras jest wielka, bo raz jeździmy po drogach zaśnieżonych, by zaraz potem trafić na słoneczną pustynie. Rywali mamy pięciu, a okrążenia trzy, zawsze. Wspomniany tryb polecamy by zapoznać się z aplikacją, a także kiedy mamy mało czasu na zabawę, szybki wyścig i np. do pracy.

Ford Off Road prezentuje swoje możliwości dopiero podczas grania w tryb kariery, gdzie czeka nas duża ilość wyścigów o punkty, sławę i pieniądze. Przed rozpoczęciem wyścigów trafiamy do salonu samochodowego gdzie musimy zakupić pojazd. Z wiadomych przyczyn będzie to najtańszy model Forda, bo na początku zasoby gotówkowe są bardzo małe. Zwycięstwa w kolejnych wyścigach dają nam pieniądze za które możemy zmieniać, lub modyfikować samochód. W swoim garażu możemy mieć maksymalnie 30 pojazdów, zatem całkiem sporo. Cały tryb przedstawiony jest w formie mapy gdzie zaznaczone mamy kluczowe i poboczne wyścigi. Kluczowe odblokowują nam kolejne trasy i etapy, natomiast poboczne służą głównie do promowania własnej osoby i zarabiania pieniędzy na nowiutkie Land Rovery.

Kolejne tryby zabawy to Wyprzedzanie, Od punktu do Punktu, Rajd przez punkty kontrolne, Slalom, Gorączka Złota oraz Nie daj się zniszczyć. W pierwszym musimy minąć określoną liczbę rywali w danym czasie, w drugim musimy w wyznaczonym czasie przemieścić się z punktu a do punktu b, slalom wiadomo, gorączka polega na zebraniu wszystkich złotych monet na trasie, ostatni tryb musimy przejechać bez zniszczenia auta. I na tym oferta Ford off Road się kończy, jednak trybów jest tyle, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Sztuczna inteligencja naszych rywali podczas jazdy wypada naprawdę ciekawie, przeciwnicy taranują nasze auto, próbują nas zepchnąć z trasy, zajeżdżają drogę. To wszystko jest na porządku dziennym. Dawno nie spotkałem się z samochodówką gdzie rywale tak zażarcie walczą z nami na trasie, często uszkadzając przy tym własny samochód. O ile dobrze wypada inteligencja, to dobrych słów nie można powiedzieć na temat modelu zniszczeń. Deweloperzy nie za bardzo dopracowali ten element zabawy, bo podczas uderzenia w solidne skały z prędkością ponad 150 km/h z samochodu powinna zostać miazga, a jednak nie, twórcy zaserwowali nam lekkie wgniecenia i obrót pojazdu o 100 stopni. Kolizja z innym uczestnikiem wyścigu kończy się efektownym odpadnięciem lakieru, zarysowaniami, i uwaga. ….. tymi samymi wgnieceniami, których uświadczyliśmy przy zderzeniu z masywną skałą. Prawda, że ciekawe?

1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

MotoGP 20
23 kwietnia 2020
SnowRunner
28 kwietnia 2020
Automobilista 2
maj 2020
Więcej premier

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie