Recenzja Ford Street Racing

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: HMP
Data: 21 września 2006

Mijają dni, miesiące, mija rok...


... A twórcy Ford Racing nadal pozostawali bezrobotni. Co więc zrobili, aby po raz kolejny "zarobić, a się nie narobić"? Oczywiście wydali kolejną część gry z Fordem w nazwie. Tym razem nazwa nowej produkcji, a zwie się ona "Ford Street Racing", może wywoływać uśmieszek na twarzy. Ford wiadomo - potentat rynku, producent wielu ciekawych modeli aut itp. A Street Racing? No cóż - nazwa sugeruje, że będzie nam dane ścigać się nielegalnie po ulicach, najlepiej w nocy i w kilku wariantach. Tia...

Ford Gów..o (20 zł) wort?


Gry w przedrostkiem "Street Racing" (np. Street Racing Syndicate, Street Legal Redline) jakoś nigdy nie okazują się hitami. Z Fordem jest raczej podobnie. W zasadzie można rzec, że nazwa to taka zmyła - haczyk na napalonych nastolatków, żądnych wydać 20 zł. Cena sugeruje nam, że jest to produkcja niskobudżetowa i poziomu NFS Underground na pewno nie osiągnie. Patrząc jednak trzeźwym okiem (pierwszą wypłatę z SZ przepije, bo zawsze ja dostaje "najlepsze" gry do recki) nie jest tak źle. W stosunku do Ford Racing 3 jest nawet ciekawiej i bardziej grywalnie.

Baunsuj z Fordem


Na początku wita nas intro (zaskoczeni nie?). Przedstawia ono (teraz Was na pewno zaskoczę) kilka modeli Forda, którymi będzie nam dane jeździć. Mógłbym się teraz rozpisać nad nader interesującą fabułą i wieloma trybami gry, ale kogo to obchodzi? FSR nie ma fabuły. Założenia gry są proste - wskakujemy w tryb Team Racing lub Solo Racing i jeździmy, jeździmy, aż się wszystkie wyścigi skończą. Od razu informuję, że w tej grze nie ma prawie nic z wyścigów ulicznych. Jest to taki Ford Racing na ulicach miasta, które są zamknięte dla ruchu (ludzi tam nie uświadczycie - Czarnobyl jakiś?). Solo Racing to pojedyncze wyścigi, w których musimy zdobyć pierwsze miejsce w rankingu aby przejść do wyższej klasy. Łopatologicznie działa to tak - startujemy w klasie Classic dość słabym autem, by po iluś tam wyścigach zdobyć ileś tam punktów (więcej od konkurentów) piąć się wyżej, wyżej, wyżej i tak do High Performance Pro (w sumie sześć klas). W wyścigach tych zdobywamy także kasę, która pozwala na zakup lepszego auta.
Znacznie ciekawszy jest tryb Team Racing. Teoretycznie nie różni się on od Solo, ale mamy do przejechania tylko trzy klasy: Classic, Performance i High Performance. I tu dochodzimy do największej nowości w grze. Otóż jeździmy w jednym wyścigu dwoma lub trzema autami na raz! Może nie do końca sami, lecz działanie tego systemu jest dość proste. W trakcie jazdy możemy danym klawiszem zmienić pojazd, który chcemy aktualnie prowadzić. Dajmy na to: udało nam się objąć prowadzenie, przełączamy się więc na drugi pojazd by piąć się wyżej, a w tym czasie komputer prowadzi naszego lidera (całkiem nieźle mu to idzie). To zaliczam grze na spory plus, bo prowadza trochę emocji w wyścigu, zwłaszcza w dalszych klasach niż Classic. Nazwano to mądrze Draftingiem, może małolaty pomyślą, że chodzi o drifting? Prócz tego mamy do wyboru także tryb wyzwań - Challenges. Są one dość urozmaicone i najczęściej dość trudne. Ma to za pewne na celu poprawienie grywalności, ale nader wszystko jest całkiem przyjemnie. O takich bzdetach jak pojedynczy wyścig nie ma co wspominać.

1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

MotoGP 20
23 kwietnia 2020
SnowRunner
28 kwietnia 2020
Automobilista 2
maj 2020
Więcej premier

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie