Newsy

Formuła 1: Bahrajn

Kilka praktycznych informacji na temat najbliższego Grand Prix – rozgrywanego na zupełnie nowym torze w dalekim Bahrajnie.

Manama, Bahrain International Circuit

Długość toru: 5,417 km
Dystans wyścigu: 57 okrążeń, 308.769 km
Pole position 2003: —
Najszybsze okrążenie 2003: —
Zwycięzca 2003: —

Adres toru:
Bahrain International Circuit
P.O.Box 26381
Manama, Kingdom of Bahrain
Tel.: +973 406444, Fax.:+973 406555

Informacja turystyczna:
Tourism Directorate
P.O.Box 26613
Manama – Kingdom of Bahrain
Tel.: +973 211026
Fax.: +973 211717
Email: bhtourkr@betelco.com

Strona internetowa:
www.bahraingp.com

Strefa czasowa:
GMT +05.00 godz.

Juan Pablo Montoya:
„To nasza pierwsza wyprawa na pustynię. Na pierwszy rzut oka tor wygląda naprawdę interesująco. Spełnia też najsurowsze wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Ponieważ Bahrajn jest krajem muzułmańskim na podium nie będzie szampana z uwagi na tradycje religijne tego kraju. Myślę jednak, że zwycięzca z łatwością obejdzie się bez tego.”

Ralf Schumacher:
„To nowy tor Formuły 1 – cieszę się, że zawitamy do tej części świata. Odwiedziłem Bahrajn w grudniu 2003 roku, kiedy znajdował się w stadium budowy. Już wtedy można było zauważyć, że będziemy mieli tu doskonałe warunki. Tor Grand Prix w Bahrajnie jest naprawdę interesującym obiektem i obejrzenie go na tym etapie było dla mnie ciekawym przeżyciem. Miałem okazję pokonać trasę wyścigu samochodem terenowym BMW. Od razu zauważyłem, że tor będzie szybki i wymagający. To świetna mieszanka wolnych i szybkich zakrętów. Najwolniejszy z nich – Turn 1 – pokonuje się tu na drugim biegu przy prędkości 105 km/h. Najszybszy natomiast to Turn 9 przejeżdżany na piątym biegu przy prędkości 240 km/h. Na dodatek proste są bardzo długie i maksymalna prędkość odgrywać tu może decydującą rolę. W Formule 1 możliwość wyprzedzania jest najważniejsza, podczas swojej wizyty odkryłem kilka miejsc stwarzających takie szanse. Organizatorzy zapewnili mnie, że wszechobecny tu piasek nie będzie stanowił żadnego problemu. Podjęto już kroki, by zapobiec jego obecności na torze. Pobyt w Bahrajnie uświadomił mi, że zarówno kierowcy jak i kibice będą tu mieli świetną zabawę.”

Materiały prasowe Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments