Newsy

Formuła 1. Dzieci zastąpią grid girls

Niedawno informowaliśmy Was o zrezygnowaniu z grid girls w Formule 1. Teraz Liberty Media wraz z FIA poinformowały, że dziewczyny zostaną zastąpione przez dzieci.

Widać, że szefowie F1 wzorują się na tradycji obecnej w piłce nożnej. Grid kids, bo tak nazywa się nowa inicjatywa, będą pojawiać się przed startem wyścigu i towarzyszyć swoim idolom. Dzieci będą wybierane przez lokalne kluby sportów motorowych, na podstawie swoich zasług lub w wyniku losowania.

Jean Todt, szef FIA powiedział:
„Formuła 1 to szczyt sportów motorowych i marzenie każdego młodego zawodnika, który startuje w serii junior. Dlatego cieszymy się, że możemy nieco przybliżyć to marzenie, dając przyszłemu mistrzowi naszego sportu szansę stanięcia obok swoich bohaterów w trakcie przygotowań do wyścigu.”

Sean Bratches, Managing Director z Liberty Media powiedział:
„To będzie niezwykły moment dla tych młodych ludzi. Wyobraźcie sobie – stojąc obok swoich bohaterów, obserwujcie, jak przygotowują się do wyścigu, elitę elity w sportach motorowych, aby być obok nich w tych cennych minutach tuż przed startem. Cóż za niezapomniane przeżycie dla nich i ich rodzin. Ma to je zainspirować do prowadzenia samochodów, treningów i marzeń, że kiedyś to one pojawią się za kierownicą. To lepszy sposób, by zainspirować następna generację mistrzów F1.”

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments