Newsy

Formuła 1. Zmiany w kalendarzu 2021

W listopadzie zaprezentowano kalendarz na sezon 2021 (o czym informowaliśmy tutaj). Od dłuższego czasu krążyły jednak plotki o zmianach w kalendarzu nadchodzącego sezonu F1. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie – sezon otworzy wyścig w Bahrajnie, 28. marca. Organizator wyścigu w Australii najprawdopodobniej chce uniknąć kłopotów sprzed roku. Przypomnijmy – ubiegłoroczne Grand Prix zostało odwołane na kilka godzin przed startem pierwszych treningów, już w czasie kiedy na torze zaczęli gromadzić się kibice.

Nie są to jedyne zmiany w kalendarzu. Drugi wyścig zaplanowano na 18. kwietnia na Imoli, która gościła w kalendarzu także w ubiegłym sezonie. Grand Prix w Melbourne, które pierwotnie miało otwierać tegoroczny sezon, zostało przełożone na 21. listopada. W terminarzu pozostaje także jedna niewiadoma – wyścig 2 maja. Zostanie potwierdzony najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach.

Warto dodać, że nie wszystkie wyścigi zostały potwierdzone. Nie jest zatem wykluczone, że w najbliższym czasie zostaną one odwołane lub zastąpione przez rundy na innych obiektach.

28 marcaGP Bahrajnu
18 kwietniaGP Włoch (Imola)
2 maja
9 majaGP Hiszpanii
23 majaGP Monako
6 czerwcaGP Azerbejdżanu
13 czerwcaGP Kanady
27 czerwcaGP Francji
4 lipcaGP Austrii
18 lipcaGP Wielkiej Brytanii
1 sierpniaGP Węgier
29 sierpniaGP Belgii
5 wrześniaGP Holandii
12 wrześniaGP Włoch (Monza)
26 wrześniaGP Rosji
3 październikaGP Singapuru
10 październikaGP Japonii
24 październikaGP Stanów Zjednoczonych
31 październikaGP Meksyku
7 listopadaGP Brazylii
21 listopadaGP Australii
5 grudniaGP Arabii Saudyjskiej
12 grudniaGP Abu Zabi

Źródło: f1.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments