Formuła E. E-Prix Santiago Chile

Autor: Michał Pochopień
Data: 05 lutego 2019

Do rozpoczęcia sezonu 2019 w większości serii wyścigowych jeszcze daleko. Mimo to, od czasu do czasu, fani motosportu są wybudzani ze snu zimowego wyścigiem Formuły E - zimowej serii, w pełni elektrycznych bolidów jednomiejscowych. Ostatnio mieliśmy przyjemność oglądać wyścig w stolicy Chile - Santiago.

Rywalizacja przebiegła pod znakiem gorącej atmosfery - dosłownie i w przenośni. Temperatura powietrza w sobotę była najwyższą w historii serii. Na czele wyścigu rywalizacja była równie gorąca. Buemi był długo atakowany przez Birda. Neutralizacje zbliżyły czołową trójkę jeszcze bardziej. Niestety, lider zaliczył bliskie spotkanie z bandą i musiał uznać wyższość Birda. Uszkodzenia samochodu wykluczyły go z walki o dobry rezultat. Na polu bity, prócz Brytyjczyka, pozostał Wehrlein. Niemal do końca trwała niezwykle zacięta walka o każdy centymetr asfaltu. Niestety, Wehrlein nie był w stanie objąć prowadzenia, nawet po aktywacji Attack Mode. Późniejsze problemy Niemca pozostawiły kibiców w niepewności czy kierowca w ogóle przekroczy linię mety.

Ostatecznie na podium znaleźli się kolejno: Bird, Wehrlein oraz Sims. Warto dodać, że zarówno zdobywca drugiego, jak i trzeciego miejsca są debiutantami w Formule E! Przypomnijmy, że nie są to jednak amatorzy motosportu. Pascal Wehrlein startował już w DTM, a także zaliczył epizod w Formule 1 za kierownicą Manora. Alexander Sims jest natomiast znacznie mniej doświadczony od Niemca, lecz startował chociażby w GP3.

Skrót wyścigu można obejrzeć poniżej:

Wasza ocena relacji

 5.8 - 22 głosy
     Jak oceniasz tą relację?

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

F1 2020
10 lipca 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie