Formuła E | Frijns wygrał ostatni wyścig sezonu. Vergne mistrzem!

Autor:
Data: 14 lipca 2019 - 23:11

Ostatni wyścig sezonu przyniósł dużo emocji. Najważniejsza z perspektywy kibiców, była wciąż otwarta walka o tytuł mistrza. Pole position zajął Sims. Wczorajszy zwycięzca - Buemi - zajął 3. miejsce na gridzie. Lider klasyfikacji - Vergne - po pechowym, sobotnim wyścigu, ponownie nie miał najłatwiejszego zadania. Francuz wystartował bowiem z 12. miejsca.
--

Po spokojnym starcie, Buemi awansował na drugą lokatę. Żaden z kierowców nie chciał podejmować zbędnego ryzyka. Wkrótce po rozpoczęciu rywalizacji na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

W świetnej dyspozycji okazał się Frijns, który wyprzedził Buemiego, a chwilę potem również lidera. W takiej kolejności przekroczyli metę, kończąc kolejny sezon zmagań w Formule E. Na ostatnim okrążeniu, po wypadku, z wyścigu odpadli Evans oraz di Grassi. Mistrzem został, drugi raz z rzędu, Jean-Eric Vergne! Francuz ukończył na 7. pozycji niedzielny wyścig, co było wystarczające do utrzymania prowadzenia.

Top 10 niedzielnego E-Prix Nowego Jorku:
1. Robin Frijns
2. Alexander Sims
3. Sebastian Buemi
4. Sam Bird
5. Daniel Abt
6. Oliver Rowland
7. Jean-Eric Vergne
8. Stoffel Vandoorne
9. Antionio Felix da Costa
10. Gary Paffett

Foto:
fiaformulae.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie