Newsy

Forza Motorsport 7 na Gamescom 2017 – będzie demo na PC

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoftu z okazji Gamescom 2017 zostało ujawnionych kilka nowych informacji na temat Forza Motorsport 7 na PC. Dowiedzieliśmy się więcej na temat oczekiwanych konfiguracji sprzętowych, wspieranych gamepadów i kierownic oraz dema gry.

Microsoft podał dziś dokładniejsze dane na temat konfiguracji sprzętowych dla Forza Motorsport 7. Same wymagania znaliśmy już wcześniej, dziś jednak dowiedzieliśmy się jakie rozdzielczości, FPSy i poziomy szczegółów odpowiadają konkretnym konfiguracjom.

Komputer z Intel i5-750 lub AMD FX-6300, 8 GB RAM, GeForce GT 740/GTX 650 lub Radeon R7 250X pozwoli nam zagrać w nową Forzę na poziomie Low oraz w rozdzielczości HD Ready (720p) i 30 FPSach. Uzyskanie poziomu Recommended, Full HD (1080p) i 60 FPSów będzie już wymagało Intela i5-4460 lub AMD FX-8350, 8 GB RAM i GeForce’a GTX 670 / GTX 1050 Ti lub Radeona RX 560. Natomiast, aby cieszyć się rozgrywką w możliwie najlepszej jakości na poziomie Ideal (Ultra), rozdzielczości 4K i 60 FPSach, będziemy potrzebować sprzętu z Intel i7-6700K lub AMD Ryzen 7, 16 GB RAM oraz GeForcem GTX 1080 lub Radeonem RX Vega 64.

W grze będzie również możliwość dowolnego dostosowania poziomów szczegółowości, dzięki czemu każdy dopasuje grafikę do swojej maszyny. Ponadto wbudowany benchmark ułatwi to zadanie.

Oprócz informacji o konfiguracjach sprzętowych, Microsoft udostępnił również listę wspieranych kontrolerów. Znajdziemy na niej wiele popularnych modeli ze stajni Microsoftu, Logitecha, Thrustmastera i innych. Pełna lista urządzeń peryferyjnych znajduje się na końcu wiadomości.

Wisienką na torcie była informacja o udostępnieniu dema Forza Motorsport 7. Dostaniemy więc możliwość sprawdzenia tytuły przed zakupem. Na razie nie wiemy jednak, kiedy dokładnie wspomniane demo zostanie udostępnione. Pewne jest tylko, że stanie się to jeszcze przed premierą gry.

Forza Motorsport 7 to kolejna część flagowej serii gier wyścigowych od Microsoftu. Gra będzie dostępna na konsole z rodziny Xbox One oraz komputery osobiste z systemem Windows 10. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych ponad 700 samochodów. Zmagania będą odbywać się w ponad 30 lokacjach, w zmiennych warunkach pogodowych. Na najnowszej konsoli gra będzie pracowała w natywnej rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Premiera odbędzie się 3 października 2017 roku.

[ Więcej informacji o grze ]

Lista kontrolerów wspieranych przez Forza Motorsport 7 na PC:

Microsoft Xbox 360 Controller (Gamepad)
Microsoft Xbox One Controller (Gamepad)
Microsoft Xbox One Elite Controller (Gamepad)
Microsoft Xbox One S/X Controller (Gamepad)

Sony Dual Shock 4 (Gamepad)

Fanatec CSR (Wheel)
Fanatec CSR Elite (Wheel)
Fanatec ClubSport V2 (Wheel)
Fanatec ClubSport V1 (Wheel)
Fanatec CSL (Wheel)
Fanatec ClubSport V2.5 (Wheel)

Logitech G29 (Wheel)
Logitech Driving Force Pro (Wheel)
Logitech G25 (Wheel)
Logitech Driving Force GT (Wheel)
Logitech G27 (Wheel)
Logitech MOMO (Wheel)
Logitech G920 (Wheel)

Thrustmaster RGT (Wheel)
Thrustmaster T100 (Wheel)
Thrustmaster T500 RS (Wheel)
Thrustmaster T300 Ferrari (Wheel)
Thrustmaster T300 Ferrari GTE (Wheel)
Thrustmaster T300 Ferrari Int (Wheel)
Thrustmaster T300 RS (Wheel)
Thrustmaster T300 RS GT (Wheel)
Thrustmaster T150 (Wheel)
Thrustmaster T150 Pro (Wheel)
Thrustmaster TS-PC Racer (Wheel)
Thrustmaster TX 458 (Wheel)
Thrustmaster TX Leather (Wheel)
Thrustmaster 458 Spider (Wheel)
Thrustmaster TMX (Wheel)
Thrustmaster TMX Pro (Wheel)
Thrustmaster TS-Xbox (Wheel)

Mad Catz Pro (Wheel)

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments