Zapowiedź Fuel

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Lampek
Data: 30 stycznia 2009

Swoboda definiowana na nowo

Test Drive Unlimited – samochodowe wydarzenie ostatnich lat w dziedzinie gier komputerowych – często określane jest mianem gry ogromnej, nielimitowanej żadnymi barierami (Unlimited) oraz oferującej ogromną swobodę. Programiści z francuskiego Asobo Studio postanowili jednak rzucić rękawicę twórcom TDU. Rękawica ta nazywa się FUEL.

Co zaoferuje nam ścigałka od Francuzów? Ponad sto razy większą ilość dróg niż w TDU (czyli około 160 tysięcy kilometrów), otwartość świata (możemy więc bez przeszkód spróbować Off Roadu, który w TDU ograniczał się tylko do wypadania z trasy na skutek jakiegoś błędu kierowcy), wielką radość z jazdy i techniczną doskonałość.

Tak ogromna ilość dróg i otwarta przestrzeń mogły być osiągnięte tylko przy okazji lekkiej modyfikacji świata, w którym wszystko to ma burczeć, warczeć i jeździć. A światem jest podupadłe w wyniku kryzysów i globalnego ocieplenia wschodnie wybrzeże USA, gdzie najcenniejszym surowcem jest tytułowe paliwo. Nie będziemy się o nie jednak zabijać z innymi – jedyną płaszczyzną rywalizacji ma być wyścig a wygrana oznacza po prostu dotarcie do mety jako pierwszy.

Techniczny majstersztyk!

Wyjątkowość FUEL nie ma opierać się jednak na wielkim i otwartym świecie ponieważ, jakby nie patrzeć, to jednak Test Driver Unlimited był pierwszy. Czymś, co ma wynieść grę na ołtarze, jest technika i to jak wpływa na rozgrywkę.

Ścigać będziemy się tak dniem, jak i nocą – a cały cykl towarzyszyć nam będzie płynnie, podczas wyścigów jak i swobodnej eksploracji. Na razie nie potwierdzono jaki wpływ – poza tym oczywistym, jakim jest skrócenie widoczności – będą miały pory dnia, jednak już można się cieszyć. W końcu brakowało tego w TDU, prawda?

Czego jeszcze brakowało w TDU i dziwnym trafem znalazło się tutaj? Oczywiście, zmiany pogody. Pamiętacie bezdeszczowe i bezgromowe burze w Unlimited? Owszem, piszę to z pewną dozą złośliwości, ponieważ FUEL zdaje się bezlitośnie uderzać w największe bolączki konkurenta. Tutaj otrzymamy deszcze i wichury (nawet te najbardziej wichurzaste jak tornada), zamiecie śnieżne (!) i piaskowe, opady śniegu, dynamiczną zmianę zachmurzenia…uff, chyba wszystko. Jest tego naprawdę sporo i już nie mogę doczekać się momentu, w którym zobaczę to w akcji. Jak wspomniałem wcześniej, każdy z tych stanów pogodowych na bezpośredni wpływ na pojazdy nasze i konkurencji… kto jest chętny wjechać wprost w tornado? :-)

Nie jesteś sam!

Multiplayer ma być solą FUEL. Jak na razie nie wiadomo nic o tym, jakie tryby gry dostaniemy, niewiele wiadomo o samych pojazdach (tylko tyle, że ma być wiele rodzajów jeździdeł: od motocykli, przez quady, na pustynnych buggie kończąc) ani o tym, jak ma to multi wyglądać. Mam gorącą nadzieję, że zostanie dopracowany. Test Drive Unlimited miał się skupiać na rozgrywce sieciowej, jednakże była na tyle niedopracowana i ograniczona (o ironio!), że „Unlimited” dość szybko zakończył swoją żywotność. Jeśli podobnie będzie z FUELem – będzie można mówić o tragedii.

Czekamy?

Prawdopodobnie jest na co. Doskonałość techniczna (mam nadzieję, że idąca w parze z doskonałością optymalizacyjną… czyjeś kompy muszą w końcu to uciągnąć) i nieograniczona swoboda to pomysł, który podoba się chyba każdemu. Póki co jednak projekt cechuje sporo niedopowiedzeń i niepotwierdzonych ostatecznie informacji, strona internetowa studia milczy (jeśli w ogóle można mówić o czymś takim jak strona internetowa. Ot wizytówka) a w prasie niewiele można wyczytać. Póki co pozostaje czekać - co najmniej pół roku.

Wasza ocena zapowiedzi

 6.5 - 83 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Komentarze ... 10 ostatnich

bullet kobeszko142
26 lut 09 - 12:52
Gość
Ciekawe ciekawe :D :)

bullet sitQ
21 mar 09 - 23:22
Gość
Zapowiada sie fajnie :DD

bullet tomekziomek
03 kwi 09 - 13:36
Gość
zajeboza

bullet Unlimited :D
25 kwi 09 - 00:19
Gość
Oby była to wreszcie gra którą bez problemu można nazwać UNLIMITED ... Tytuł zapowiada się bardzo interesująco! Oby tylko był dopracowany :D ... (na pewno niż TDU będzie bo to nie trudne)

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

RIDE 4
08 październikaa 2020
DIRT 5
06 listopadaa 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie