Newsy

Gra vs. rzeczywistość: porównanie Mazdy MX-5 oczami kierowcy wyścigowego

Zastanawialiście się kiedyś jak ma się zachowanie wirtualnego samochodu w grze do jego prawdziwego odpowiednika na rzeczywistym torze? Kierowca Damian Lempart i SimRace.pl przygotowali obszerne porównanie z wykorzystaniem Mazdy MX-5 oraz gry Assetto Corsa.

AC uchodzi za jeden z lepszych symulatorów wyścigowych dostępnych aktualnie na rynku. Oferuje laserowo skanowane tory oraz bardzo dobrą fizykę zachowania pojazdu. Przynajmniej teoretycznie, a jak jest w praktyce? Tego właśnie chciał dowiedzieć się Damian z SimRace.pl, który prowadząc swoją Mazdę MX-5 na torze Poznań, porównuje jej zachowanie do wirtualnego odpowiednika dostępnego w grze. Swoje spostrzeżenia opisał w obszernym artykule.

Autor zwraca uwagę na wiele elementów m.in. prowadzenie pojazdu, zawieszenie, układ kierowniczy czy hamulcowy. Całość zwieńczona jest filmem porównującym przejazd jednego okrążenia na rzeczywistym i wirtualnym torze Poznań. Zapraszam wszystkich do przeczytania całości materiału:

GRA VS RZECZYWISTOŚĆ: porównanie Mazdy MX-5 oczami kierowcy wyścigowego

Poniżej natomiast znajdziecie wspomniany wcześniej film:

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments