Newsy

Gran Turismo Sport | 25 kwietnia startują oficjalne mistrzostwa FIA GT Championship 2020

25 kwietnia 2020 rozpocznie się pierwszy sezon FIA Gran Turismo Championships 2020. To ustanowione w 2018 roku wydarzenie organizowane jest oficjalnie przez Gran Turismo i FIA (Fédération internationale de l’automobile).

W FIA Gran Turismo Championships zawodnicy z całego świata rywalizują w trybie „Sport” w Gran Turismo Sport, a najlepsi spośród nich będą mieli okazję wziąć w udział w wydarzeniach światowej klasy, takich jak World Tour i finały światowe. Zawodnicy, którzy wygrają finał światowy, pod koniec roku wezmą udział w gali rozdania nagród FIA, gdzie zostaną nagrodzeni u boku gwiazd prawdziwych sportów motorowych z tego sezonu.

FIA Gran Turismo Championships składają się z dwóch mistrzostw: Nations Cup, w którym rywalizują przedstawiciele krajów i terytoriów, oraz Manufacturer Series, gdzie walczą producenci samochodów.

FIA GT Championship Nations Cup

Nations Cup to mistrzostwa, w których o zwycięstwo walczą poszczególne kraje i regiony. Kraj (lub terytorium) zawodnika określa się automatycznie, w oparciu o informacje powiązane z identyfikatorem internetowym PSN używanym do wpisywania się do gry. Nie obowiązują ograniczenia dotyczące kraju produkcji samochodów.

FIA GT Championship Manufacturer Series

Manufacturer Series to mistrzostwa, w których zawodnicy są przedstawicielami ulubionej marki i rywalizują z zawodnikami reprezentującymi innych producentów.

Więcej informacji o kwalifikacjach, regułach oraz harmonogramie znajdziecie na oficjalnej stronie mistrzostw. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments