Recenzja Gran Turismo Sport

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Rafer
Data: 05 listopada 2017

Jeżeli już nabierzemy trochę wprawy w trybie Kampanii, zaprzyjaźnimy się z modelem jazdy, poznamy dostępne samochody oraz tory, możemy przejść do trybu multiplayer, który jest sercem Gran Turismo Sport. Trzon trybu multiplayer tworzy tryb o nazwie Sport. W nim znajdziemy oficjalne wyścigi organizowane przez Polyphony. I właśnie tutaj zaczyna się prawdziwa rozgrywka. Ale uwaga. Aby w ogóle móc zacząć wyścigi w tym trybie gra zmusza nas do obejrzenia filmików instruktażowych na temat etykiety sportowej i zasad fair-play. Jest to kolejny sygnał, jak poważnie deweloper traktuje zdrową rywalizację i szacunek pomiędzy graczami. Bo właśnie to, jak będziemy zachowywać się na torze i jak będziemy traktować pozostałych graczy, ma wpływ na nasz poziom kierowcy oraz poziom fair-play. Jeżeli będziemy typowym fanem Destruction Derby wbijającym się w tył innych samochodów, uderzającym w bandy, czyli po prostu rozrabiającym na torze, nasz poziom fair-play będzie spadał, a przez to nigdy nie dołączymy do wyścigów z lepszymi graczami. Natomiast jeżeli będziemy zachowywać się prawidłowo, prawdziwy świat motorsportu w Gran Turismo Sport stoi przed nami otworem. Na podstawie uzyskanych przez nas poziomów, jesteśmy później dobierani do wyścigów z graczami o podobnych umiejętnościach. Musze przyznać, że wprowadzanie tego systemu to świetna metoda i faktycznie się sprawdza. W jakiej innej grze, w otwartych rozgrywkach spotkacie się z sytuacją, że gdy samochód wpada w poślizg i ląduje na środku toru, wszystkie pojazdy za nim zwalniają i omijają go wężykiem jeden za drugim? Z reguły w takiej sytuacji ktoś się wnerwia i często kończy się to taranowaniem innych samochodów. No i wtedy mamy już po wyścigu. Wszyscy wychodzą i szukamy innego miejsca do ścigania. Ale nie w GT Sport. Tutaj jest kultura i na serwerach naprawdę widać, że gracze szanują się nawzajem. To jest właśnie ten wyższy cel, który postawił sobie japoński producent. Wzajemny szacunek i współzawodnictwo. Tutaj to działa i zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie.

Jeżeli jednak będziemy mieli wyjątkowego pecha i trafimy na kogoś, kto mimo wszystko nie umie się odpowiednio zachować na torze, nic straconego. Polyphony przygotowało się również na taką ewentualność, która może występować zwłaszcza na początku rozgrywek, gdy wszyscy startują z tego samego poziomu. Level fair-play wpływa także na naszą “tolerancję ducha”. Chodzi w tym mniej więcej o to, że im niższy jest nasz level fair-play tym łatwiej zostajemy zamienieni w ducha, przez którego mogą przejeżdżać inne samochody. W takiej sytuacji jesteśmy zagrożeniem tylko dla siebie, a inni są bezpieczni. Na początku rozgrywek, duchy pojawiają się dość często, jednak wraz ze zmianami poziomów graczy, jest ich coraz mniej.

W trybie Sport aktualnie mamy do wyboru dwa oficjalne typy wydarzeń. Pierwszym z nich są Wyścigi Codzienne, natomiast drugim są Mistrzostwa, o których za chwilę. Wyścigi Codzienne to jak sama nazwa wskazuje, wyścigi które odbywają się każdego dnia, o różnych porach. Ich częstotliwość jest bardzo duża, także raczej nie będziecie mieć problemu z dołączeniem do rozgrywek. Z tego co zauważyłem to codziennie mamy trzy różne wyścigi do wyboru. Z reguły jest to jeden wyścig samochodami seryjnymi (codziennie innej marki), wyścig pojazdami z gr. 4 i ostatni z gr 3. Oczywiście taka sytuacja jest aktualnie i podejrzewam, że z czasem Polyphony udostępni kolejne zmagania, w których będziemy mogli zasiąść za sterami najszybszych samochodów z gr. 1. Ale wszystko po kolei. To jest właśnie złota zasada, która panuje w świecie Gran Turismo Sport.

Poprzednia strona << 1  2  3  4  5  >> Następna strona

Najbliższe premiery

GRID
11 października 2019
Need For Speed Heat
08 listopada 2019
Drift19
2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie