Recenzja Gran Turismo Sport

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Rafer
Data: 05 listopada 2017

Powoli zbliżam się to końca mojej recenzji, jednak chciałbym jeszcze wspomnieć o kwestiach technicznych nowego Gran Turismo, a w szczególności oprawie audio-wizualnej i wymogu stałego połączenia z Internetem. Najnowszy tytuł od Polyphony Digital pod względem graficznym prezentuje się naprawdę dobrze i mam wrażenie, że lepiej od pozostałych tytułów obecnych aktualnie na rynku. Na szczególna uwagę zasługuje oświetlenie, które wygląda świetnie. Zdarzają się jednak takie elementy jak część kokpitu, czy poboczne elementy tras, które wyglądają trochę gorzej. Natomiast samochody zostały odwzorowane perfekcyjnie i widać tutaj ogromną dbałość o szczegóły. Odnośnie oprawy dźwiękowej, to uważam, że Gran Turismo Sport zrobiło tutaj ogromny krok w przód, zwłaszcza jeżeli chodzi o dźwięki silników. Słynne odkurzacze znane z poprzednich odsłon serii w końcu zaczęły brzmieć jak silniki, lecz dalej trochę im brakuje do chociażby dźwięków z Project CARS 2. Na koniec kwestii technicznych poruszę wymóg stałego połączenia z Internetem. Tak, GT Sport wymaga, abyśmy byli ciągle online, zarówno w trybie multiplayer jak i pojedynczego gracza. Jest to niezbędne, ponieważ wszystkie nasze dane, postępy i samochody są zapisywane na serwerach Polyphony Digital. Tytuł ma aspiracje do stania się oficjalną platformą do wyścigów online sygnowanych przez FIA i tego typu podejście ma na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa oszustów, bowiem nasze postępy w trybie Kampanii, również mają w pewien sposób wpływ na nasze zmagania online. Na koniec wspomnę jeszcze pokrótce o funkcji FFB. Grę testowałem na kierownicy Logitech G29 i ogólnie sprzężenie zwrotne działa całkiem sprawnie, jednak czasami miałem wrażenie, że za słabo czuć utratę przyczepności. Ponadto polecam zwiększenie momentu obrotowego i czułości FFB w opcjach, gdyż początkowe ustawienia są raczej za słabe.

Podsumowując, nowe Gran Turismo nie wszystkim może się spodobać. Japoński producent wraz z tą odsłoną zrywa ze starymi przyzwyczajeniami i stawia na zupełnie nowe podejście do tematu wirtualnych wyścigów. Nie znajdziecie więc tutaj olbrzymiej ilości samochodów, super rozbudowanego trybu kariery czy wodotrysków w postaci zmiennych warunków pogodowych. Znajdziecie natomiast coś zupełnie innego - ducha sportowej rywalizacji oraz emanującą w każdym momencie miłość do samochodów i motorsportu. Jeżeli lubicie takie klimaty to jak najbardziej polecam tą produkcję.

Podsumowanie


Plusy:
+ świetny tryb Sport
+ dopracowany model jazdy
+ sporo możliwości konfiguracji samochodów
+ konieczność zapoznania się z etykietą sportową przed rozgrywkami online
+ klimat motorsportu
+ szkoła jazdy
+ fajny tryb zdjęciowy
+ splitscreen dla dwóch graczy

Minusy:
- niezbyt duża ilość samochodów i tras
- brak zmiennych warunków pogodowych
- uciążliwy edytor barw

Poprzednia strona << 1  2  3  4  5  

Ocena gry:
90 km/h

Ocena recenzji

 5.7 - 43 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

GRID
11 października 2019
Need For Speed Heat
08 listopada 2019
Drift19
2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie