Recenzja Gran Turismo Sport

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Rafer
Data: 05 listopada 2017

Wiele osób czekało na premierę nowego Gran Turismo. Poprzednia odsłona serii pojawiła się w 2013 roku i była jednym z flagowych tytułów na trzecią z kolei konsolę od Sony, natomiast wydane w tym samym roku PlayStation 4 nie otrzymało swojej edycji. Oczekiwania były więc spore, ponieważ Gran Turismo pierwszy raz zawitało na wspomnianą konsolę właśnie dzięki odsłonie Sport. Tytuł został zapowiedziany pierwszy raz w 2015 roku na Paris Games Week i od tego czasu gracze mocno wyczekiwali kolejnych informacji na temat najnowszej produkcji Polyphony Digital. Początkowo premiera Gran Turismo Sport miała nastąpić w listopadzie 2016 roku, jednak ze względu na, jak zapewniono “ogrom przedsięwzięcia”, została przesunięta na październik 2017. Gra ostatecznie pojawiła się w polskich sklepach 18.10.2017 (w USA dzień wcześniej) i tysiące graczy zasiadło przed swoimi konsolami. Producent cały czas podkreślał, że najnowsza odsłona wprowadzi zupełnie nową jakość w serii jak i grach wyścigowych ogólnie. Czy tak się stało? Zaraz się przekonamy.

Po uruchomieniu Gran Turismo Sport już od pierwszej chwili widzimy z jaką pasją do motoryzacji i sportu została przygotowana najnowsza odsłona. Samo intro przedstawiające modele samochodów z najmniejszymi detalami, w połączeniu z przerywnikami z historycznych wyścigów robi wrażenie i buduje całą otoczkę. Aż chce się przygotować swój własny samochód i jak najszybciej udać na tor, aby poczuć to co ci kierowcy przedstawieni w intro. Jednak nie tak prędko. Aby godnie zaprezentować się na torze, potrzebne jest najpierw odpowiednie przygotowanie zarówno pod kątem technicznym jak i mentalnym.

Tak, GT Sport bardzo poważnie podchodzi do tematu motorsportu i sportowej rywalizacji. W przygotowaniu technicznym pomoże nam tryb Kampanii, który jest namiastką trybu dla pojedynczego gracza. Został on podzielony na trzy obszary, gdzie każdy stawia nas przed innymi zadaniami, dzięki którym ostatecznie staniemy się lepszym kierowcą. W szkole nauczymy się na przykład kontroli samochodu, czy najefektywniejszego pokonywania różnych rodzajów zakrętów. Wiecie co to jest manewr out-in-out? Jeżeli nie, to tutaj się dowiecie i dodatkowo przećwiczycie różne jego warianty. Każde zadanie zostało dokładnie opisane i wzbogacone filmem instruktażowym, po który możemy sięgnąć, gdy utkniemy w martwym punkcie. Naprawdę jestem pod wrażeniem trybu szkoleniowego w Gran Turismo Sport. Można tutaj zdobyć praktyczną wiedzę, przydatną nie tylko w rozgrywkach multi, ale śmiem twierdzić, że również w prawdziwym życiu podczas prowadzenia prawdziwych samochodów. Obiło mi się nawet o uszy, że jedna komenda policji poleciła swoim policjantom z drogówki odbycie szkolenia właśnie w tym trybie, aby sprawdzili swoje umiejętności jazdy samochodem.

W szkole nauczymy się również korzystać z pit-stopu, co okaże się nieodzowne przy dłuższych wyścigach. Zdobyte techniki wyścigowe możemy sprawdzić w kolejnym obszarze Kampanii, którym są Wyzwania misji. Tutaj przyjdzie nam zmierzyć się z komputerowymi przeciwnikami, a zadania są różnorakie, często polegające na wyprzedzeniu jak największej ilości samochodów, startując z ostatniego miejsca lub osiągnieciu maksymalnej prędkości, korzystając z tuneli aerodynamicznych za innymi pojazdami. Zdarzają się również wyzwania będące całymi wyścigami, także wytrzymałościowymi, w których musimy wykazać się skupieniem przez pół lub nawet całą godzinę oraz odpowiednim podejściem do strategii tankowania. Zwieńczeniem trybu Kampanii jest natomiast Praktyka na Torze. Ten tryb daje nam możliwość poznania wszystkich tras dostępnych w grze od podszewki. Każda lokacja została podzielona na mniejsze obszary, które można pokonywać w osobnych wyzwaniach. Podobnie jak w innych zadaniach, tutaj również dostępne są szczegółowe opisy i filmy, które pomogą nam nauczyć się najoptymalniejszego pokonywania poszczególnych zakrętów. Ostatecznym wyzwaniem jest przejazd całego okrążenia w określonym czasie. Myślę, że jest to bardzo przydatny tryb, zwłaszcza gdy na jakimś torze mamy problem ze znalezieniem najlepszego podejścia do danego zakrętu. W takiej sytuacji na pewno uzyskamy pomoc.

1  2  3  4  5  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Project CARS 3
28 sierpnia 2020
WRC 9
03 września 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie