Newsy

Gran Turismo Sport – szczegóły trybu kampanii

Do premiery Gran Turismo Sport pozostało niecałe 3 miesiące, a Polyphony Digital dopiero od niedawna dzieli się z nami większą ilością informacji na temat gry. Tym razem padło na tryb kampanii.

Początkowo Gran Turismo Sport miało być nakierowane głównie na rozgrywkę sieciową i odnośnie trybu dla pojedynczego gracza nie było zbyt wielu informacji. Skutkowało się to wieloma negatywnymi komentarzami, więc producent postanowił uchylić rąbka tajemnicy na temat trybu kampanii. Tryb ten składa się z czterech obszarów: Driving School (szkoła jazdy), Mission Challenge (wyzwania), Circuit Experience (doświadczenie na torze) i Racing Etiquette (wyścigowa etyketa). Każdy z nich ma na celu postawienie gracza przed różnego rodzaju wyzwaniami.

W Driving School nauczymy się kontroli samochodu, najefektywniejszego pokonywania zakrętów itp. Każde z wyzwań możemy zaliczyć uzyskując złoto, srebro lub brąz. Zadania zostały podzielone na sekcje po 8. Zaliczenie 8 wyzwań z danej sekcji skutkuje dodatkową nagrodą. W sumie przygotowano 48 zadań (5 sekcji po 8). W Mission Challenge przyjdzie nam zmierzyć się z komputerowymi przeciwnikami. Nauczymy się więc skutecznego wyprzedzania samochodów. Zadania również zostały podzielone na sekcje, a w sumie przygotowano 64 wyzwania. Circuit Experience ma na celu zapoznanie nas z prawdziwymi trasami, na których będą odbywać się rozgrywki. Trasy zostały podzielone na sekcje, dzięki czemu możemy nauczyć się pokonywania każdego obszaru trasy z osobna. Ostateczny test to już pokonanie całej trasy. Ostatni obszar w kampanii to Racing Etiquette. Tutaj nie wiemy zbyt wiele, ale można się domyślać, że ma on na celu nauczenie nas uprzejmości na torze. To może okazać się nieodzowne podczas rozgrywek online.

Jak widzicie, tryb kampanii: w Gran Turismo Sport to głównie wyzwania i zadania mające na celu poprawienie naszych umiejętności. Próżno szukać w tym tytule trybu kariery z prawdziwego zdarzenia, jaki np. będzie dostępny w Project CARS 2. Premiera GT Sport nastąpi 18 października. Tytuł będzie dostępny jedynie na konsole PlayStation 4.

[ Więcej informacji o grze ]

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments