Newsy

Grand Prix Francji

Ze Stanów Zjednoczonych przenosimy się na stary kontynent prosto do Francji. Dziś mamy dla Was wypowiedzi Ralfa Schumachera i Juane’a Pablo Montoya dotyczące Magny Cours – toru, na którym tym razem będą rywalizować najlepsi kierowcy Formuły 1.

Ralf Schumacher:
„Nie mogę się doczekać Grand Prix Francji – wygrałem tutaj w zeszłym roku. Tor Magny Cours jest bardzo równy, stąd też zawieszenie samochodów można bardzo obniżyć. Ryzyko uszkodzenia podwozia jest niewielkie. Tor nie jest jednak zbyt przyczepny.”

Okrążenie z Juanem Pablo Montoyą:
„Pierwsze kluczowe miejsce na tym dość monotonnym dla kierowcy torze jest zaraz po starcie. Wjeżdżamy w pierwszy zakręt, Grand Courbe, na piątym biegu przy prędkości około 270 km/h, dalej jest zakręt Estoril, długi prawy, przejeżdżany na czwórce przy 210 km/h. Dalej robi się naprawdę szybko. Dojeżdżając do nawrotu Adelaide rozpędzamy się do ponad 300 km/h. Redukujemy aż do jedynki i zwalniamy do około 95 km/h. To dobre miejsce do zmuszenia rywala do błędu i wyprzedzenia – ten nawrót można przejechać na kilka sposobów. Potem przyspieszamy do 255 km/h na piątym biegu i dojeżdżamy do zakrętu Nurburgring. Lekkie przyhamowanie, by nie wytracić za dużo prędkości, i przy dojeździe do kolejnego zakrętu, nawrotu o 180 stopni, osiągamy z powrotem 255 km/h. Tego zakrętu nie można jednak przejechać szybciej, niż 80 km/h.
Na szybkiej partii dochodzimy do szóstego biegu przy prędkości 280 km/h. Za dość wolnym zakrętem Imola dojeżdżamy do jednego z nielicznych miejsc, gdzie można wyprzedzać. Przed nawrotem Chateau d’Eau hamujemy ostro, do 95 km/h.
Po prostej, na której rozpędzamy się do 255 km/h, następuje sekcja Lycee Complex – prawy zakręt przejeżdżany na drugim biegu przy około 80 km/h. Na tym zakręcie też można w pewnych warunkach wyprzedzać. Przejeżdżamy nawrót i wracamy na prostą startową.”

Adres toru:

Nevers Magny-Cours GPF1
RESERVATION BP 18
58470 MAGNY-COURS
France
TEL: +33 386 218 000
FAX: +33 386 218 080

Informacja turystyczna:
Office de Tourisme
Palais Ducal
Rue Sebatier
Nevers
France
TEL: +33 38668 4600
FAX: +33 38668 4598

Strona internetowa:
www.magnyf1.com

Materiały prasowe Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments