Newsy

Grand Theft Auto IV na PC jest już dostępne!

Zgodnie z oficjalnym komunikatem firmy Rockstar Games o Grand Theft Auto IV, Cenega, wyłączny partner firmy Take 2 Interactive i Rockstar Games w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz na Węgrzech z przyjemnością informuje o dzisiejszej premierze Grand Theft Auto IV na PC. Najbardziej oczekiwana i najważniejsza gra 2008 roku na komputery osobiste dostępna jest już w sklepach z grami.

„Jesteśmy bardzo dumni z wydania Grand Theft Auto IV na PC” powiedział Sam Hauser, założyciel firmy Rockstar Games. „Poświęciliśmy dużo czasu, aby zapewnić grze pełną kompatybilność z PC. Mamy nadzieję, że komputerowa społeczność graczy doceni wszystkie dodane przez nas innowacje. Grand Theft Auto wyszło już na PC, a my możemy wreszcie troszkę odsapnąć, ponieważ bardzo trudno było dorównać jakością całej serii.”

Programiści z Rockstar Toronto w połączeniu z twórcami serii Rockstar North sądzą, że wersja na PC oferuje bogactwo nowych rozwiązań, włączając w to: zwiększenie ilości graczy w rozgrywce sieciowej z 16 jak to miało miejsce na konsolach aż do 32, dokładny i łatwy w obsłudze edytor wideo pozwalający na nagrywanie a później edycję filmików z gry. Nowością jest również oszałamiająca grafika w wysokiej rozdzielczości oraz zupełnie nowe niezależne stacje radiowe, do których można dodawać swoje piosenki, co umożliwia pełną personalizację oraz unikalność muzyki w grze. Magazyn Eurogamer zapowiada Grand Thief Auto na PC „jako prawdziwy, przełomowy szlagier w historii wirtualnej rozrywki.”

Zgodnie ze zdaniem popularnego serwisu o grach 1UP.com, „ulepszenie grafiki oraz powiększony model gry wieloosobowej zostały okrzyknięte najbardziej znaczącymi usprawnieniami w trakcie konwersji na PC tego roku, co bardzo nas cieszy – naprawdę bardzo.”

Minimalne Wymagania Sprzętowe:
Windows Vista™ – Service Pack 1 / Windows® XP – Service Pack 3
Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4 Ghz
Pamięć RAMy: 1.5GB Windows Vista / 1GB Windows XP, 16GB Wolnego miejsca na dysku
Karta Graficzna: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Zalecane Wymagania Sprzętowe:
Windows Vista – Service Pack 1 / Windows XP – Service Pack 3
Procesor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
Pamięć RAM: 2.5GB Windows Vista / 2.5GB Windows XP, 18GB Wolnego miejsca na dysku
Karta Graficzna: 512 MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
Informacja prasowa – Cenega Poland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments