Newsy

Grande Punto wybrany szkockim SMALL CAR OF THE YEAR

Fiat Grande Punto, wprowadzony do sprzedaży w Wielkiej Brytanii na początku tego roku został uznany przez Stowarzyszenie Szkockich Dziennikarzy Motoryzacyjnych (The Association of Scottish Motoring Writers ASMW) szkockim Small Car of the Year w konkursie Scottish Car of the Year Awards 2006. W dziewiątej edycji konkursu w jury znaleźli się członkowie THE ASMW. Ponad 50 modeli samochodów wprowadzonych na rynek w przeciągu ostatnich 12 miesięcy wzięło udział w zestawieniu walcząc o tytuł najlepszego samochodu w dziewięciu kategoriach.

Prezes The ASMW, Stephen Park, w następujący sposób komentuje zwycięstwo Grande Punto:
“Czasy, gdy kompaktowe, małe, tzw. miejskie samochody „dopadała ciężka zadyszka” za każdym razem, gdy wyjeżdżały poza betonową dżunglę, na szczęście należą już do przeszłości.
Dzisiaj samochody w tym segmencie mają znacznie więcej do zaoferowania: komfort, elegancję i wszechstronność.
Obecne trendy, których uosobieniem jest Grande Punto zmieniły w ostatnich latach segment małych samochodów nie do poznania.
Przystępna cena, fantastyczny dobór silników i uderzające poczucie estetyki, sprawiły, że Fiat Grande Punto, pokonując Renault Clio oraz Peugeot 207, utorował sobie drogę do tytułu Scottish Small Car of the Year.”

Informacja prasowa Fiat Auto Poland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments