Recenzja GRIP

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Jacek Piąstka aka Jaceł
Data: 29 listopada 2018

Udźwiękowienie jest ważnym aspektem gry studia Caged Element. Muzyka będąca mocnym dubstepem i elektronicznym synthem spełnia funkcję – wprowadza w nastrój. Futurystyczne dźwięki samochodów, ciężki dźwięk broni i mocnych wybuchów jest zrobiony tak jak trzeba. Nie można się przyczepić nawet trochę do sounddesignu.

Prowadzenie tych kosmicznych tworów jest dyskusyjne. O dziwo rozpędzają się w miarę wolno, a tracą na prędkości bardzo szybko, co czasem powoduje frustracje, gdy jeden źle wzięty zakręt zatrzymuje nas wystającą skałką i jeszcze obraca w przeciwnym kierunku. Lub gdy wyskok wybije nas obracając o 180 stopni i znów zmusi do rozpędzania się od zera. Brakuje tego szlifu jaki Codemasters wykonało na ONRUSH. Poza tym, gdy już pędzimy mieszcząc się w zakrętach i dobrze wymierzając długie nawroty, model jazdy jest dość satysfakcjonujący i czujemy, że te prędkości to nie przelewki. Dużo bardziej wybaczający są przeciwnicy, którzy dostosowują się w miarę do naszego tempa i nigdy nie są za daleko przed nami, gdy nam nie idzie, a jednocześnie nie odstępują nas na krok strzelając rakietami po zadku.

Podsumowując – jeśli uważacie Horizona 4 za żaden arcade a Wipeouta przeszliście już kilka razy to mam dla was dobrą wiadomość – macie w co grać. GRIP zapewni Wam godziny jazdy z niesamowitymi prędkościami i ułamki sekund reakcji na zmieniającą się sytuację na trasie. Jeśli macie do wyboru też dobry PC zamiast konsoli, to warto zagrać na tej platformie, by nie uświadczyć spadków w gorących momentach. Mamy jednocześnie nadzieję, że wystarczy patch by ujarzmić kod gry od premiery. Jeśli tylko to zostanie poprawione, będzie to jedna z najciekawszych gier wyścigowych tego roku jaka zawitała na konsole.

Plusy

+ jeżeli urodziliście się po 99' - coś absolutnie świeżego!
+ dużo trybów gry
+ świetny dźwięk i muzyka
+ niesamowite trasy
+ całkiem niezły model jazdy...

Minusy

- ... szkoda, że bywa zbugowany
- niedoszlifowania grafika
- optymalizacja wymaga jeszcze trochę pracy

Warto zaznaczyć, że gra jest dostępna w abonamencie Xbox Game Pass. Zapraszamy do obejrzenia gameplaya poniżej.

Poprzednia strona << 1  2  
Ocena gry:
65 km/h

Ocena recenzji

 5.6 - 31 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Project CARS 3
28 sierpnia 2020
WRC 9
03 września 2020
RIDE 4
08 październikaa 2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie