Newsy

GTA V: ambitny mod Liberty City nie zostanie ukończony

Grupa modderska odpowiedzialna za powstanie narzędzia OpenIV, pozwalającego na modyfikacje ostatnich GTA, od dłuższego czasu pracowała nad bardzo ambitnym projektem przeniesienia całego miasta Liberty City z GTA IV do świata GTA V. Spoglądając na udostępnione screenshoty (link do galerii), trzeba przyznać, że szło im naprawdę dobrze. Okazuje się jednak, że po ostatnim zawirowaniu z modami, projekt ląduje w koszu.

W połowie czerwca Take-Two (wydawca GTA), wysłał do modderów wiadomość, aby zaprzestali swoich prac i udostępniania narzędzia OpenIV. Jeżeli się nie dostosują, będą konsekwencje prawne. Po oburzeniu fanów serii i bojkocie GTA V na Steamie (wiele negatywnych recenzji), studio zmieniło swoje stanowisko i zawęziło restrykcje dotyczące modów tylko do trybu multi-player. Udostępniono również nową politykę wspierania modów na stronie Rockstar. Ofiarą nowej polityki pada niestety wspomniany na początku newsa mod GTA V: Liberty City. Najpewniej chodzi o fragment związany z prawami do własności intelektualnej.

Poniżej film przedstawiający wstępną wersję moda Liberty City w GTA V:

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments