Motogry Newsy

Heading Out – dlaczego uciekasz? Narracyjne wyścigi w Ameryce lat 70′

Na rynek gier wyścigowych wejdzie zupełnie nowa produkcja od polskiego studia Serious Sim. Niestety będzie to dopiero 2022 rok, a na dodatek nieznamy dokładnej daty, lecz sama koncepcja i zapowiedź intryguje.

,,You’re the Driver”

To jest właśnie kredo całej gry. Twórcy skupiają się na kreowaniu historii naszej postaci. Narracyjne elementy będą w klimacie amerykańskich filmów akcji z lat 70′ m.in.: Vanishing Point, Two-Lane Blacktop czy Thelma & Louise. Według zapowiedzi, rozpoczynając historię od nowa, otrzymamy możliwość przejścia jej na zupełnie inny sposób, jadąc inną trasą i wykonując poboczne, wcześniej nie znane zadania. Oglądając trailer, warto zwrócić uwagę na świat jaki będzie nas otaczał. Czarno-białe kolory, efekty specjalne przy zderzeniach czy dym z opon – wszystko wygląda jak stara kreskówka. Przez to, że My będziemy wcielać się w główną postać, spada na nas wiele informacji i obowiązków takich jak pilnowanie poziomu paliwa, stanu auta, nasłuchiwanie komunikatów policyjnych, żeby w razie potrzeby inaczej zaplanować trasę.

Twórcy deklarują także zmienne warunki pogodowe oraz zróżnicowane krajorazy. Przyjdzie nam przemierzać zarówno nizinne jak i górzyste tereny Stanów Zjednoczonych. Do pokonywania amerykańskich dróg służyć nam będą, a jakże, Muscle Car’y. Nie widomą jest także, czy samochody dostępne w grze będą posiadały licencje. Bez problemu jednak rozpoznałem Mustanga Shelby i prawdopodobnie Plymouth Barracude.

Uwagę warto zwrócić także na model jazdy. Trudo oczywiście wywnioskować cokolwiek na tym etapie, ale zwróćcie uwagę jak zachowują się samochody podczas zderzania i skręcania. Oby tylko nie trzeba było myśleć godzinę przed, jak wykonać manewr skrętu.

Docelowe platformy: PC, PS4/5, Xbox One, Xbox Series S/X, Switch

https://www.youtube.com/watch?v=gcUwtL0lok0
Trailer Heading Out

Steam

5 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Alan Szyszka
Interesują mnie wszystkie gatunki jednak największą satysfakcję przynosi mi rywalizacja koło w koło. Lubię wyścigi, które wymagają skupienia oraz precyzji, a także luźną jazdę po mieście.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments