Newsy

Hyundai Portico

Podczas targów samochodowych w Chicago koreański Hyundai zaprezentował nowy concept o nazwie Portico. Należy on do nowej, trudno definiowalnej kategorii pojazdów. Posiada (jak widać coraz popularniejsze) sześć miejsc – 3 z przodu i 3 z tyłu, dzięki czemu jest pozycjonowany jako samochód rodzinny.

Auto zdecydowanie zaprojektowano surowo, nie znajdziesz w nim żadnych

stylistycznych „wodotrysków” czy bajerów. Auto posiada wielki przeszklony dach, który pod wpływem działania swiatła słonecznego sam się przyciemnia.

Pierwsza para drzwi otwiera się do przodu, a druga – do tyłu. A to oznacza brak środkowego słupka, co z kolei przekłada się na znacznie ułatwione wsiadanie i wysiadanie.

Jak już wspomniałem, pasażerowie podróżują w dwóch rzędach po 3 osoby. Dzięki temu wygospadodarowano znaczną przestrzeń na bagaże. Jeśli jednak nie planujemy przewozić szóstki pasażerów – zbędne fotele możemy złożyć.

Portico jest napędzane przez aluminiowy, 24-zaworowy silnik V6. Współpracuje on z nową automatyczną sześciobiegową skrzynią biegów nazwaną Shiftronic, która już niedługo trafi do seryjnie produkowanych wozów Hyundai’a.

Koreański pojazd jest również przystosowany do napędu elektrycznego. W takim przypadku stosuje się dwa oddzielne silniki. Pierwszy przedni ma moc 100 kW (136 KM) i napędza koła przednie, natomiast tylny o mocy 60 kW (83 KM) napędza oś tylną.

Pojazd został aprojektowany i wykonany w centrum designerskim Hyundaia w Południowej Korei, jednak i tak – jeśli wejdzie do produkcji – będzie oferowany głównie na rynku amerykańskim.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments