Newsy

Idą ogniem !

Doniesienia z zawodów na 1/4 mili, na „Chimay Dragstrip” w Belgii – King of Europe 2006! Dzisiaj odbyły się eliminacje do jutrzejszych finałów, do których wchodzi w każdej klasie 16 zawodników. Cała polska załoga, która wybrała się na zawody do Belgii, zakwalifikowała się do przejazdów finałowych, w składzie: Arkadiusz Oziębło, Tomek Nagórski, Marcin Blauth, Marcin Wawrzak, Witold Karałow oraz Łukasz Granat.

W klasie SuperStreet 4WD (auta z napędem na 4 koła) pierwszy czas należy do GMC Syclone (ET: 9.8 sek.), następne miejsca to nasi rodacy kolejno: Tomek w EVO7/9 (ET: 9.8 sek.), OZ w Audi S4 (ET: 10.2 sek.), „Blacha” w GMC Typhoon (ET: 10.3 sek.)
Klasię SuperStreet FWD (auta z napędem na przednią oś) zdominowali Polacy! Pierwszy jest „Syncro” w Hondzie CRX z czasem 10.6 sek. (!), a zaraz za nim Witold Karałow z niewiele gorszym ET: 10.8 sek.!
Uturbiony Nissan Almera Łukasza Granata również przeszedł do jutrzejszych finałów w klasie Street (auta z czasami ET powyżej 12.51 sek.) wykręcając niskie 13 sekund!
Jak do tej pory najlepszy czas zawodów osiągnęło Audi V8 w klasie SuperStreet RWD – ET: 8.9 sek.!
Już jutro przejazdy finałowe. Trzymajmy kciuki za polską ekipę !

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments