IndyCar | Herta zwycięża na Laguna Seca. Newgarden mistrzem!

Autor:
Data: 22 września 2019 - 23:25

Oczekiwania dobiegły końca. Poznaliśmy tegorocznego mistrza serii IndyCar. Przed wyścigiem, szansę na koronę miało jeszcze 4 kierowców. Ostatecznie jednak, mistrzem został...
--

Oczy wszystkich skierowane były na Newgardena, Rossiego, Dixona oraz Pagenaud. Najlepiej zakwalifikował się Scott Dixon, startując z drugiej lokaty. Już od startu czuć było napięcie. Żaden z zawodników nie chciał stracić potencjalnych okazji na zyskanie pozycji.

Z pole position wystartował tegoroczny debiutant - Colton Herta. Zdołał utrzymywać świetne tempo i połączyć je ze znakomitą strategią.

Nieco zawiódł Rossi. Startując z drugiego rzędu, spadł na 6. lokatę. Ostatecznie jednak, żaden z kierowców nie był w stanie pokonać Newgardena i to on został mistrzem IndyCar w sezonie 2019! Wystarczająca przewaga punktowa przed wyścigiem, połączona z bezbłędną jazdą zapewniły mu drugi tytuł w karierze.

Top 10 Firestone GP of Monterey:
1. Colton Herta
2. Will Power
3. Scott Dixon
4. Simon Pagenaud
5. Felix Rosenqvist
6. Alexander Rossi
7. Sebastian Bourdais
8. Josef Newgarden
9. James Hinchcliffe
10. Ryan Hunter-Reay

Foto:
indycar.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

MotoGP 20
23 kwietnia 2020
SnowRunner
28 kwietnia 2020
Automobilista 2
maj 2020
Więcej premier

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie